Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Rytterne IS
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Rytterne IS.
Rytterne IS
Följ oss för uppdateringar
Hej på er.
Nu på Söndag 7/10 kl 10:00 är det tänkt att vi ska stänga ner IP inför vintern. Bänkar ska plockas undan, lokaler städas ur, korv ätas upp, mål ställas undan etc.
Känner du att du kan bidra till att detta går smidigt på något vis, att äta korv är en konst för vissa, så tveka inta att komma ner och hjälp till. Knattelaget har sin sista uteträning för säsongen så möjlighet att se högkvalitativ fotboll finns också. Representanter från styrelsen finns på plats för att se till att det finns kaffe och de vet även vad som behöver göras.
Har någon motorsåg och vana att använda sådan vore det ytterst önskvärt att denna tog med den och gick ett varv på Rulleslingan då det har ramlat några träd över stigen. Vi har klartecken från markägaren att "göra vad vi vill :ish".
Tack för en fantastisk säsongen, föreningen växer igen och det åt alla håll i sann idrottsföreningsanda och det hade inte varit möjligt utan just er.
Nästa år blir det mer aktiviteter, fler grupper och framförallt, mer korv.
Styrelsen
| Seniorlag Herrar Träning | 4 jun, 18:00 |
| Seniorlag Herrar Elastico FC 2 (hemma) | 7 jun, 13:00 |
| Motion löpning styrka Träning | 8 jun, 18:30 |
| Seniorlag Herrar Träning | 11 jun, 18:00 |
| Motion löpning styrka Träning | 15 jun, 18:30 |
Tar med motorsåg
RapporteraRapportera