Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Rydbo IF
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Rydbo IF.
Rydbo IF
Följ oss för uppdateringar
För en tid sedan berättade vi om vår satsning på att bygga en ny läktare på Wasavallen. Sedan dess har vi arbetat vidare med projektet och tagit fram ett uppdaterat presentationsmaterial med tydligare vision, skisser och sponsorpaket.
Nu behöver vi er hjälp för att göra visionen till verklighet.
Den nuvarande läktaren har gjort sitt. Vår ambition är att skapa en modern, trygg och välkomnande samlingsplats där barn, ungdomar, familjer och besökare kan samlas under många år framöver.
Det här handlar om så mycket mer än en läktare. Det handlar om att fortsätta utveckla Wasavallen till en naturlig mötesplats för hela vårt närområde – tillsammans med den positiva utvecklingen kring Rydbo 360.
Hur kan du hjälpa till?
Vi söker nu företag, entreprenörer och privatpersoner som vill vara med och bidra till projektet.
Du kan hjälpa oss genom att:
- bli sponsor
- tipsa företag eller kontakter i ditt nätverk
- dela informationen vidare
- bidra med ett eget stöd till projektet
Vi har tagit fram sponsorpaket i olika nivåer, vilket gör att både små och stora företag kan vara med och göra skillnad.
Varje kontakt kan göra skillnad
Vi vet att det finns ett fantastiskt nätverk inom Rydbo IF. Om varje medlem hjälper oss att skapa en kontakt eller förmedla information till ett företag kommer vi mycket närmare vårt mål.
Kanske arbetar du på ett företag som sponsrar lokala föreningar?
Kanske driver du själv företag?
Eller känner någon som vill vara med och investera i framtidens mötesplats för barn och ungdomar?
Alla bidrag – stora som små – gör skillnad.
Har du frågor eller vill veta mer är du varmt välkommen att höra av dig så skickar vi information om våra sponsorpaket.
Stort tack för ditt engagemang!
Styrelsen
Rydbo IF ⚽
*bilden är AI genererad och endast för inspiration, skiljer sig från verkligheten
| P17 Träning | 22 jul, 17:00 |
| A-lag Herrar Träning | 28 jul, 19:00 |
| P17 Träning | 29 jul, 17:00 |
| A-lag Herrar Träning | 30 jul, 20:30 |
| P17 Turnering! | 1 aug, 09:00 |
Nyfiken fråga - vad säger kommunen? Har inte de något bidrag till oss?
RapporteraRapportera
Hej Bengt! Toppen att du lyfter den frågan.
RapporteraVi har dialog med kommunen om hela Wasavallen, så den dialogen forsätter och håller tummarna för att de vill hjälpa oss ännu mer. Tack för att du kommenterar och engagerar dig 🙏🏻
Rapportera
Självklart! Det är kul att Rydbo utvecklas! Lycka till med kommundialogen.
RapporteraRapportera