Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Råda BK P13
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Råda BK P13.
P13
Följ oss för uppdateringar
Mer kort varsel kommer här en förfrågan till er föräldrar om att bemanna kiosken när det är match på Rådavallen vid totalt 5 arbetspass kommande helg. Tyvärr har jag missat att med god framförhållning utse frivilliga så jag hoppas att det finns några som kan hjälpa till och bemanna dessa pass.
Fredag 12/9: 17:30 - ca 20:00 (till sista match är slut)
Lördag 13/9: 9:00 - 12:00
Lördag 13/9: 12:00 - 15:00 (Damlaget spelar 13:00)
Söndag 14/9: 12:00 - 15:30
Söndag 14/9: 15:30 - ca 19:00 (till sista match är slut)
Under lördagen behövs 2 vuxna på förmiddagen och 3 under eftermiddagen då damlaget spelar match. Övriga pass räcker med 1 vuxen men vill man göra sällskap går det förstås bra. Vid Dam-lagets match behövs även 4-6 bollkallar.
Kommentera på denna nyhet vilket pass ni vill ha. Först till kvarn får chansen att välja tid. Hoppas det går att lösa utan att vi behöver utse "frivilliga".
Hälsningar Henrik
| 16 okt | Sista påminnelsen om ledarfesten |
| 15 okt | Vinst i DM-finalen mot Vara sk |
| 30 sep | Årets häftigaste match!!!! |
| 1 sep | Påfyllt hos vår samarbetspartner |
| 26 aug | Mer klirr i föreningskassan!!! |
Jag kan söndag 12-15.30.
RapporteraRapportera
Jag kan stå 9--12 lördag! /elliots mamma
RapporteraRapportera
Vi kan ta söndag 15.30-19.00 ( Olle Axelsson)
RapporteraRapportera
Vi kan ta passet på lördag mellan 12-15 och Kevin kan vara bollkalle.
RapporteraRapportera
Hugo kan vara bollkalle.
RapporteraRapportera
Noah kan ta fredagen
RapporteraRapportera
Hej!
RapporteraSå långt ganska bra respons, tack för det!
Fredag och söndag ser ut att vara fulltecknat. Fortfarande behöver vi någon mer på lördagens båda pass samt bollkallar till matchen på lördag em. Hoppas vi tillsammans kan lösa detta
Rapportera
Just det. Hur får man tag på nyckeln? Eller är det någon där på fredag?
RapporteraRapportera
Hej Fredrik, jag har fått tag i nyckeln. Jag gör av mig till dig 👍
RapporteraRapportera
Vi löser kiosken lö fm. Johan och jag åker dit båda två. Fredrik, duvkan väl lämna nyckeln hos oss på fredag kväll när ni är klara?
RapporteraRapportera
Jag kan stå med Helena på lördag 12-15😊, om det fortfarande saknas? Vilhelm har dock inte möjlighet att vara bollkalle då han själv har match 15.30
RapporteraRapportera
Vi skulle behöva 2-4 bollkallar till damernas match imorgon. Kevin och Hugo är anmälda men några till behövs bland dem som inte spelar match på lördag eftermiddag.
RapporteraRapportera
Olle Josefsson kan vara bollkalle
RapporteraRapportera
Einar kan också vara bollkalle imorgon
RapporteraRapportera
För dagens bollkallar Kevin, Hugo, Olle J och Einar gäller samling 12:30 vid klubbhuset. Om någon mer vill hänga på så finns plats för två till.
RapporteraRapportera
Vilhelm kan vara bollkalle fram till lag vits samling 14.30
RapporteraRapportera
Vilhelm är välkommen 👍
RapporteraRapportera