Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Råda BK P14
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Råda BK P14.
P14
Följ oss för uppdateringar
Efter en något lugnare period så drar fotbollen verkligen igång på allvar denna veckan. Detta då föreningen öppnar upp sina gräsplaner och möjliggör ordinarie träningstider.
Lägg där till att målvaktsträningen startar torsdag, en extra träning på fredag och Bollis Cup i Mariestad på lördag och ni förstår att för den som älskar fotboll är det en kanonvecka som väntar.
Som vi berättade om på Föräldramötet så är det inte obligatorsikt att byta om på Rådavallen innan träning, men vi har alltid ett omklädningsrum till förfogande så finns det killar som vill byta om på plats och duscha efteråt är detta möjligt.
Tänk också på att träningarna börjar på utsatt tid så se till att ditt barn är på plats i god tid innan träningsstart.
Vilken plan som gäller för vårt lag går att läsa på skylten uppe vid Klubblokalen.
VECKA 17
Tisdag 25 april 17:30 - 18:45
Träning på Rådavallen. Ombytta och klara med rätt väst på klockan 17:30
Torsdag 27 april 17:30 - 18:45
Träning på Rådavallen. Ombytta och klara med rätt väst på klockan 17:30
Denna träning kör vi också målvaktsträning med Ingemar "Wingis" Andersson
Fredag 28 april 16:30 - 17:30
Träning på Rådavallen. Ombytta och klara med rätt väst på klockan 16:30
Lördag 29 april
Bollis Cup i Mariestad (mer info i annat inlägg)
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera