Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Råda BK P14
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Råda BK P14.
P14
Följ oss för uppdateringar
Efter en fantastiskt lyckad cup går vi nu tillbaka till en mer vanlig fotbollsvecka. En vecka som också är den sista utan några matcher. Således är det alltså två träningar på tisdag och torsdag. Denna vecka drar också våra Målvaktsträningar igång med vår tränare Ingemar "Wingis" Andersson. Det finns 10 platser till varje träning och man anmäler sig till träningen via att tacka Ja på den sepparata Kallelsen som kommer ut för Målvaktsträning.
Notera också att jogging/löparskor ska tas med på torsdagsträningen denna vecka då det är trångt på planerna och att vi halva träningen kommer att köra fysträning i Rådaskogen bredvid Rådavallen.
VECKA 17
Tisdag 26 april 17:45 - 19:00
Träning på Rådavallen. Ombytta och redo för träning 17:45
Anmälan till träningen sker som vanligt via den inbjudan som vi skickat ut.
Torsdag 28 april 17:45 - 19:00
Träning på Rådavallen. Ombytta och redo för träning 17:45. Medtag även jogging/löparskor på denna träning.
Anmälan till träningen sker som vanligt via den inbjudan som vi skickat ut.
Torsdag 28 april 17:45 - 19:00
Målvaktsträning med Ingemar "Wingis" Andersson samtidigt som vi kör den ordinarie träningen. Medtag gärna egna målvaktshandskar.
Anmälan till målvaktsträningen sker via sepparat kallelse. "Först till kvarn" är det som gäller.
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera