Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Roslagskulla IF- Fotboll Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Roslagskulla IF- Fotboll Herrar.
Herrar
Följ oss för uppdateringar
Nästa man ut i vinterns kalla rampljus är Henrik Göransson som vi ringde och störde mitt i avgörandet av Hells kitchen. Inte populärt. Men som den goda och genomsnälla man han är så ringde han upp och erbjöd sina svar så ni ska få något att läsa till skinkmackan.
Snart drar försäsongen igång, vi kommer träna både ute och inne. Vissa satsar stora pengar på bra utomhusskor, men visst är det viktigt med snabba inomhuspjuck?
- Haha, det är mycket viktigt, helst vita nike.
Vi vet också att du hade ett par alldelles underbara dansdosor(se bild), har de gått samma öde som inomhusskorna?
- Svar: Ja. Tyvärr. Jag har bara en sko kvar där också.
Du flyttar till radhus i mellandagarna, kommer du kunna bibehålla livsstilen som vi alla förknippar med dig "hårdrock och bärsa"?
- Haha, kommer vara fest varje helg kan jag säga. Så svaret är JA.
Hur många mål gör du i år?
- Ojoj. Dubbelt så många som Adde sa.
Om du fick välja ett artistnamn, vad skulle det vara?
- Snäckan.
Om du skulle jämföra dig själv med en svensk VM-94 hjälte. Vem skulle du vara?
- Åh herregud. Någon som inte spelade så mycket eller gjorde så mycket mål. Anders Limpar. Duger det som svar?
Det duger, tack för att du ställde upp.
- Tack själv nu ska jag sova.
| Träning | 19 maj, 20:30 |
| Träning | 21 maj, 20:30 |
| Skå IK & Bygdegård (borta) | 24 maj, 18:15 |
| Träning | 26 maj, 20:30 |
| Träning | 28 maj, 20:30 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera