Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Roslagskulla IF- Fotboll
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Roslagskulla IF- Fotboll.
Roslagskulla IF
Följ oss för uppdateringar
Nu på lördag 14/9 är det dags för årets längsta bortamatch. Vi tar oss igenom Bromma och ut på Ekerö för att möta Skå IK som i nuläget befinner sig på en åttondeplats i tabellen.
Fem matcher kvar i seriespelet där vi har goda chanser att nå en fin placering i tabellen som nu är målet då vi inte längre ser någon chans att kriga om placeringarna för avancemang uppåt.
Nu i slutet av säsongen vill vi passa på att tacka våra sponsorer i samband med varje match.
Vi vill rikta ett stort tack till MK Contracting AB och Hyreslandslaget som genom åren hjälper till att stödja kommunens vackraste förening.
För att få mer info om våra sponsorer får ni gärnaa gå in på https://mkc.nu/ eller https://www.hyreslandslaget.se/
| Herrar Rotebro IS FF (borta) | 8 maj, 20:00 |
| P 2018 Täby FK 42 (borta) | 9 maj, 09:00 |
| P 2014-17 Sollentuna FK syd 4 (hemma) | 10 maj, 12:00 |
| P 2018 Träning | 11 maj, 17:30 |
| Herrar Träning | 12 maj, 20:30 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera