Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Räppe GoIF A-lag Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Räppe GoIF A-lag Herrar.
A-lag Herrar
Följ oss för uppdateringar
Vi är mycket glada att presentera nästa förläning/övergång. Det är Bashir Bashiir som skriver på för klubben. Bashir som kom i somras från Östers IF (Tack Öster återigen för ett bra samarbete!) och har lirat med oss under hösten och tagit stora kliv. Han har tidigare varit i Alvesta och även varit och provspelat i Portugal i yngre dagar innan han hamnade i Östers IF och nu tillslut hos oss.
Tränarna om Bashir:
- Vi jätteglada över att Bashir väljer att stanna/komma till oss eftersom det fanns intresse högre upp av honom. Han kan användas på flera positioner vilket visar styrka i hans spelförståelse. Han är dessutom väldigt teknisk samt jobbar stenhårt över hela banan. Bashirs höst här hos oss hoppas vi att vi kan bygga vidare på!
Bashir själv om övergången:
- Jag är jätteglad och ser fram emot kommande säsong. Jag trivs i Räppe, spelarna och ledarna och därför känns det rätt att fortsätta. Det är en bra miljö för mig att fortsätta utvecklas tillsammans med laget!
| Träning | 11 maj, 18:30 |
| Träning | 12 maj, 17:15 |
| IFK Berga U (borta) | 12 maj, 18:30 |
| Träning | 13 maj, 17:30 |
| IFK Berga (borta) | 14 maj, 13:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera