Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Lerkils IF P-2012
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Lerkils IF P-2012.
P-2012
Följ oss för uppdateringar
Hej,
Hoppas ni alla har en bra sommar. Det vackra vädret med höga badtemperaturer kom tillslut.
Nästa vecka tränar vi både tisdag och onsdag innan vi åker ner till helsingborg. Kalendern är uppdaterad.
Under dessa två träningar så kommer vi få igång kropparna och se hur vi ligger till konditionsmässigt, men också lära oss ett nytt spelsystem som vi kommer att använda under cupen. Därför är det viktigt att alla prioriterar dessa träningar för att vi ska kunna spela egnligt den nya uppställningen.
Vi har inte fått tilldelat boende ännu, återkommer med det. Vi spelar första matchen på fredag morgon så vi kommer att åka ner till Helsingborg så att vi samlas 31/7 klockan 17:00 på skolan vi bor på. Vi har likt förra året köpt till middag för torsdagen.
Vi åkerkommer med mera information om eskilscupen när boendet är tilldelat. Men finns det allergier om maten så kommunicera gärna dom direkt
Valinge IF (hemma) | 27 sep, 14:45 |
Laholms FK (hemma) | 28 sep, 14:00 |
Särö Kullavik IF Blå (hemma) | 28 sep, 17:45 |
Lilla Träslövs FF (borta) | 4 okt, 12:00 |
Kungsbacka IF Blå (hemma) | 11 okt, 15:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera