Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Palmstaden IK P11-13
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Palmstaden IK P11-13.
P11-13
Följ oss för uppdateringar
Gränslöst är tillbaka! En satsning föreningen gör för våra medlemmar till och med året de fyller 13.
Denna gången gästas vi av IFK Trelleborg Friidrottsklubb där man kommer få möjlighet att testa på. Det kommer bli både innebandy och friidrott denna kväll, man väljer själv, det viktiga är att vi har kul tillsammans! 🏃💨
Datum: Fredag 4/3
Tid: 17:30-18:30
Plats: Södan, B-hallen
Herrlaget spelar 19.30 vilket gör att det passar perfekt för en pizza efter träningen för att sen heja fram vårt Palmstaden. Gratis inträde för medlemmar förstås. Se evenemanget här.
Ska man anmäla sig?
En kallelse har skickats ut till samtliga spelare. Återkom med besked så blir planeringen enklare och arrangemanget bättre för kidsen.
Vad är Gränslös träning?
Gränslös träning är en satsning vi gör säsongen 21/22 och innebär arrangemang som förenar klubbens medlemmar över åldrar, färdighetsnivåer och ambitionsnivåer.
Vi kommer att spontanlira och fokusera på att bara ha kul tillsammans. Målet är att vi ska sudda ut gränserna mellan lagen och hitta den gemensamma glädjen till idrotten!
🌴 Vi önskar er hjärtligt välkomna! 🌴
| Träning | 6 jan, 17:55 |
| Träning | 8 jan, 17:55 |
| Träning | 9 jan, 16:30 |
| IBK Lund P2012-2013 Dalby/Sandby Grön (hemma) | 10 jan, 12:15 |
| Träning | 13 jan, 17:55 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera