Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sjömarkens IF SIFSIF P2013
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Sjömarkens IF SIFSIF P2013.
SIFSIF P2013
Följ oss för uppdateringar
Den ordinarie fotbollssäsongen börjar lida mot sitt slut vilket naturligtvis innebär att det är dags för den klassiska matchen mellan barnen och föräldrarna!
Torsdagen den 29/9 kommer bli den sista torsdagsträningen för säsongen och då tänker vi avsluta med match mot föräldrarna. Klubben bjuder även barnen på korv med bröd och festis efter träningen.
Se nu till att snöra på er de gamla Copa Mundialen som ligger och skräpar i garderoben. Den här gång vill vi att ni ger grabbarna en riktig match. Det finns även lite att leva upp till för er föräldrar. Alla ni som minns Markus Nyströms konstmål i motsvarande match i våras förstår vad jag menar. Det målet är redan legendariskt på Idrottsgården.
| Kiosk | 15 maj, 17:30 |
| Kiosk | 16 maj, 09:30 |
| Alingsås IF FF Svart (hemma) | 16 maj, 12:00 |
| Kiosk | 17 maj, 13:30 |
| Kiosk | 17 maj, 15:00 |
Underbart!
RapporteraRapportera
Blir kross!!
RapporteraRapportera
Ingen nåd!
RapporteraRapportera
Hinner vi med ett träningsläger innan den 29/9. Spontant så känner jag Spanien är ett bra ställe att träna på
RapporteraRapportera
Andreas: jag bokar plats på ditt privatjet och tränar gärna i Spanien. :)
RapporteraRapportera
Tack för idag!
RapporteraRapportera