Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Alets IK P2008/09
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Alets IK P2008/09.
P2008/09
Följ oss för uppdateringar
Nu ligger träningstiderna ute i kalendern för vintersäsongen (fram till jul). Vi konkurerar med många klubbar om de träningsmöjligheter som finns i Halmstad. Men vi tycker att vi har fått en bra mix att kunna erbjuda killarna.
Tisdagar på Halmstad arena och konstgräs.
Torsdagar Fys på galgberget.
Söndagar inomhus på Alehallen.
Naturligtvis är det som vanligt många saker som kan påverka träningsmöjligheterna men då uppdaterar vi kalendern och skickar ut meddelande. Fortsätt gärna med att anmäla frånvaro till träningarna då det underlättar planeringen till övningarna.
Om det är några som vill komma och provträna med oss ber att ni meddelar oss tränare någon dag innan en träning så vi kan planera ett bra välkomnande. Ibland är vi ensamma på träningarna och då är det inte lämpligt med provträningar.
Uppmanar även att killarna pratar med oss ledare om de har några andra aktiviteter så vi kan hitta en lagom träningsnivå som passar individen.
|
|
Bendt Bil Cup Dag 3 |
| 22 nov | Bendt Bil Cup, dag 2 |
| 16 nov | Bendt Bil Cup är igång |
| 16 nov | Bendt Bil Cup 2025 |
| 5 nov | Svenska Spel |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera