Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Örebro SK Ungdom F-P2011
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Örebro SK Ungdom F-P2011.
F-P2011
Följ oss för uppdateringar
Då är det dags för föräldramöte och det kommer att läggas i samband med inomhusträningen i Tullängsskolan nu på SÖNDAG 8 DECEMBER KL.15.15-16.30.
Det här tänkte vi ledare ta upp till diskussion:
- Utvärdering av säsongen 2019
- Träningsupplägg 2020
- Träningsläger 2020
- Träningsmatcher 2020
- Cuper 2020
Det här kommer ni föräldrar att få utse:
- Ekonomiansvarig
- Försäljnings- och kioskansvariga
- Domaransvarig
Ps. Obligatoriskt närvaro så långt som det är möjligt - och är man inte med på mötet så kan man inte påverka varken någon annans roll eller sin egen vad gäller tillsättning av de olika uppdragen.
Bingolotter
Undertecknad tar hand om bingolottoförsäljningen den här gången och jag kommer ha med mig lotterna till mötet. Vi följer flera av de övriga lagidrotterna och det betyder att varje barns föräldrar kommer att tilldelas fem (5) bingolotter och det är ett minimum. Vi ser gärna att ni säljer fler för då får vi ytterligare pengar in i lagkassan.(Redovisning senast söndag 22 december 2019.)
Väl mött!
Timpas och övriga ledarna
| ÖSK-Fotbollscamp | 3 aug, 10:00 |
| Arbete Örebrocupen Handboll | 4 sep, 16:00 |
| Arbete Selectcup | 3 okt, 18:00 |
| Arbete Selectcup | 16 okt, 18:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera