Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IBF Örebro Herr Örebro - Allsvenskan
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IBF Örebro Herr Örebro - Allsvenskan.
Örebro - Allsvenskan
Följ oss för uppdateringar
Då säger vi hej till Herman Ring som är VD/Projektledare på Reklamproffsen i Örebro.
Först och främst är man nyfiken på hur samarbetet med IBF Örebro kom till och vad vill du ha ut av sådant samarbete?
- Vi gillar idrott och ser den stora nytta idrotten gör för samhället, så när vi fick möjlighet att stötta IBF Örebro på ett hörn, vill vi givetvis vara med.
Varför ska man vända sig till Reklamproffsen och i vilket syfte?
- Vi hjälper till med det mesta när det kommer till profilkläder, produktmedia, expomaterial och gåvor. Men vi brukar säga att ”vi säljer allt, till alla”. Så fråga oss så löser vi!
Vad är det som är trendigast just nu hos dina kunder?
- Som alltid är det populärt med olika typer av drinkware, dvs vattenflskor, termosflaskor osv som används mkt i vardagen både på och utanför jobbet. Sen har vi märkt en stor ökning på det universala plagget overshirt som funkar på jobbet och även på galej.
Har du någon egen innebandybakgrund sedan tidigare?
- Givetvis uppväxt med klassisk 3 mot 3 i liten gympasal på landet, men hade även en kort sejour då jag spelade ”på riktigt” med Oppeby SK i min hemstad Nyköping. Det var precis där när de tjocka Jollyklubborna ersattes av avsmalnande Salmingklubbor. Så det var ett tag sedan.
Vad tror du om matchen mot Onyx, vad blir resultatet?
- Såklart extra kul att innebandypojkarna från mina hemtrakter Nyköping/Oxelösund kommer på besök. Tror och hoppas på en jämn match, men att IBF Örebro avgör på slutet. Tror Marcus Hjelm avgör med 6-5.
Tack Herman och tack för att ni stöttar IBF Örebro! Vill man komma i kontakt med Reklamproffsen gör man det på reklamproffsen.se eller mailar till Herman.ring@reklamproffsen.se
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera