Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Ödsmåls IK Dam A
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Ödsmåls IK Dam A.
Dam A
Följ oss för uppdateringar
På söndag är det dags för Vallacupen och nu hoppas vi att alla håller sig friska och är riktigt sugna på att spela fotboll!! :)
Samling kl 11.00 på Häggvallskolan på Tjörn!
Hör av er till oss omgående om ni inte kan komma till denna tid!
OBS! Vi äter gemensam lunch (medhavd eller så brukar det gå att köpa burgare på plats) när vi träffas kl 11 och vi tar denna stund som en samling och pratar igenom dagens matcher och hur vi ska spela.
Glöm inte att ta med frukt/fika så att vi alla orkar hålla igång och spela alla matcher. Sk energibars är okej men bör undvikas pga sockerhalten. Godis äter vi helst inte mellan matcherna!
Vårt spelschema
12.45 Ödsmåls IK - Torslanda IK
13.50 Ödsmåls IK - Orust FC Svart
14.55 IFK Valla/TDFF Vit - Ödsmåls IK
Blir vi etta eller tvåa i gruppen så går vi vidare till finalspelet.
Finalspel 15.30-17.40
Glöm inte ta med inomhusskor för fotboll, benskydd, vattenflaska, tofsar. Vi önskar även att ni tar av er halsband och örhängen redan hemma så slipper vi risken med att de tappas bort. Vi byter om på plats och vi duschar efter vi har spelat färdigt våra matcher.
Vallacupen's sida: IFK Valla - Vallacupen 2018
Har säkert glömt något men det får räcka för nu. Kommer vi på något eller ni har någon fråga.. skriv i kommentarsfältet här nedan!!
Vi ses på söndag!!
//Tränarna
| Träning | 8 jun, 18:45 |
| Träning | 10 jun, 18:45 |
| Träning | 11 jun, 18:45 |
| H.E.F. Valbo BK (hemma) | 14 jun, 16:00 |
| Träning | 15 jun, 18:45 |
Kommentera
Endast sidans medlemmar kan kommentera