Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Nykvarns SK P 2020
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Nykvarns SK P 2020.
P 2020
Följ oss för uppdateringar
Hej alla föräldrar i P 2020!
Super kul att vi är igång nu och att vi även fått några nykomlingar till laget 😊
Vi kommer köra fram till och med 28/6, söndagen efter midsommar. Vi återkommer med information om när det blir uppstart igen, troligt kring skolstart.
Som ledare är vi jätteglada att ni föräldrar hjälper till då det behövs så vi tillsammans kan se till att ert barn har en givande och rolig träning. Utifrån NSKs ledord: kamratskap, glädje, engagemang och trygghetet är viktigaste just nu är att skapa en gemenskap, att de har roligt på fotbollen och utvecklas i sin takt.
Tanken är att vi om ett år kan börja med sammandrag med spel 3 mot 3. Men redan i höst vara med på cup, vi återkommer med information till starten efter sommaren 🌸
Ha en fin vecka så ses vi på söndag igen! 🌞
| Träning | 24 maj, 10:00 |
| Fotografering | 28 maj, 17:00 |
| Träning | 31 maj, 10:00 |
| Träning | 7 jun, 10:00 |
| Träning | 14 jun, 10:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera