Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Göteborgs AFK Marvels U-15
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Göteborgs AFK Marvels U-15.
U-15
Följ oss för uppdateringar
Om en vecka kör vi igång!
Transport till Skövde sker i bil på egen hand —samordna själva för bästa resultat! Vi kommer också behöva transport mellan spel och boende under hela helgen.
Inför första matchen 13:30 på fredag 27/7 samlas vi 11:00 vid plan F på Lillegårdens idrottsområde på Billingehovsvägen som är turneringens spelområde.
Marvels U15 laguppställning och spelschema finns här inklusive söndagens slutspelsupplägg. Ordentligt med sömn och vätska från onsdag och framåt och bra spel på fredag och lördag ger sovmorgon på söndag!
Under turneringen kommer vi behöva några utpekade specialfunktioner från föräldrasidan. Anmäl er i kommentarsfältet nedanför så kommer allt löpa som smort!
Vi behöver en ansvarig sjukvårdsutbildad medic som förebygger och plåstrar om de skador som uppstår.
SMHI lovar 28–29 grader under helgen, så vi behöver också en vatten- och vätskeansvarig som ser till att vattendunkar och flaskor alltid är påfyllda före och under match.
Utöver det behöver vi en materielansvarig som håller koll och ser till att allt kommer med mellan olika matcher och planer.
Årets boende är flyttat till Västerhöjdens gymnasium/Läroverket vilket alltså är en ny lokal jämfört med tidigare år. För boendet behöver vi också tre sleeping coaches som är med och sover, stöttar och lotsar vid skolan efter behov när laget är där. Anna Bergstrand tar en plats i sovsal, men vi behöver alltså två till.
Anmäl er till funktionärsuppgifter ii kommentarsfältet, så kör vi hårt nästa helg!
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera