Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Göteborgs AFK Marvels U-15
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Göteborgs AFK Marvels U-15.
U-15
Följ oss för uppdateringar
3/3 börjar vi träna med skydd på Kviberg.
Vi kommer att träna med U17, U19, Damlaget i ett stationssystem så det är ordning och reda som gäller var och en ser till att de har sina grejer med sig.
Anledningen till att vi tränar tillsammans är för att vi skall kunna ge er spelare bättre coachning. Istället för att 1-2 coacher tränar allt kommer coacherna ha mer specifika områden där de tränar er. Självklart kommer ni fortfarande ha Alexander som Headcoach och Fingal som Ass. Coach men ni kommer bli coachade av många fler.
I kallelsen från laget.se står det full utrustning. Tillsvidare innebär det:
Hjälm
Axelskydd
Fotbollsbyxor med skydd i
Fotbollsskor el liknande
Vattenflaska
Tandskydd
Det är av yttersta vikt att ni kommer i tid då vi kör med ett stationssystem vilket gör att det är svårt att "hoppa in" någonstans.
Vad gäller hyra av skydd kommer det separat information gällande detta inom kort.
Tandskydd ingår också i full utrustning
RapporteraRapportera