Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Beckomberga Maniacs
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Beckomberga Maniacs.
Beckomberga Maniacs
Följ oss för uppdateringar
Söndagen den 5 juni kan alla som vill pröva på amerikansk fotboll och/eller den snällare varianten, flaggfotboll. Vi lär er grunderna i spelet och ni får pröva på olika spelmoment.
Dag: Söndagen den 5 juni.
Ålder: 11-17 år
Var: Blackebergs BP, Björnsonsgatan 166
När: 12-13
Utrustning: Träningskläder och träningsskor. Dobbskor om ni har.
Vi vet att det finns många killar och tjejers som vill pröva på. Så ta chansen.
Anmäl via Sparksapp.se eller skicka ett mejl till junior@be-maniacs.se
Kan ni inte den 5:e? Vi har möjligheter till öppna träningar till exempel den 8 juni. Mer info på sparksapp.se eller kontakta oss på junior@be-maniacs.se eller SMS:a till 0760-30 31 05. Namn och ålder är bra för oss att veta.
Bild: En av våra spelare i vårt seniorflagglag före helgens match mot Göteborg. Dessutom spelar hon i vårt juniorlag för amerikanska fotboll. Maniacs har lag i alla åldrar. Vi vill ha fler tjejer i vår förening.
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera