Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Mälarhöjdens IK Fotboll P-15

Följ

P-15

Följ oss för uppdateringar
Följ
Mälarhöjdens IK Fotboll
Fotboll
P-15

v38 Nyheter

22 sep 2023 7 kommentarer 270 visningar
7 kommentarer
  • 22 sep 2023 Ingar Lindholm

    Tack alla tränare! Ni är fantastiska.

    Rapportera

    Rapportera

  • 22 sep 2023 Ian Taylor

    Det är spelarna som får oss att se bra ut 💙

    Alla tre lagen är nu fullbokade. Lycka till allihopa. Nu kör vi

    Rapportera

    Rapportera

  • 23 sep 2023 Susanna Nelson

    Hej! Vi hade svårt att veta hur dagen skulle gå ihop och anmälde Ossian N sent. Han står som reserv, hur får jag veta om han behöver komma eller inte?
    Mvh Susanna

    Rapportera

    Rapportera

  • 23 sep 2023 Ian Taylor

    Hej! Vi har delat in killarna i tre lag för att vi är för många.
    Efter att vi skickat ut inbjudningarna är planen att skaffa ett lag med 9 spelare (en målvakt och fyra utespelare med fyra avbytare - fler och det blir lite kaos). När ett lag är fullbokat är spelarna i "reserv". På fredag ​​försöker jag hitta en alternativ match för lag som inte är fullbokade, eller erbjuda platser till spelare som kanske inte kan göra en match men kan spela en annan, då är sista utvägen att erbjuda spelare att spela mer än en match tills alla lag är fulla. Efter det är alla spelare i reserv, vilket innebär att alla spelare som avbryter av någon anledning kan ersättas. Så just nu är Jonathan J och Ossian N i beredskap. Om någon avbokar kommer vi att erbjuda platsen till dig i ordning.

    Rapportera

    Rapportera

  • 23 sep 2023 Ian Taylor

    Vi är 41 anmälda spelare så i princip har vi bara 27 matchplatser varje helg. Men många spelare kan/vill inte spela på helgen eftersom alla våra barn har ett späckat schema! Vi arbetar efter först till kvarn-principen för att fylla de tre teamen. Det är därför det är viktigt att svara på inbjudningar snabbt (även om du inte kan komma) så att vi hinner flytta runt spelare eller hitta en plats i ett annat lag. Det är inte ett perfekt system men har fungerat bra hittills, sällan är alla tre lagen fulla före fredag, men vi försöker se till att alla har en chans till en match om de visar intresse tidigt.

    Hoppas det förklarar det. Om du har fler frågor, ställ henne eller sms:a mig, jag ser texter snabbare!

    Rapportera

    Rapportera

  • 23 sep 2023 Ian Taylor

    Dessutom, om en spelare måste avbryta, är det viktigt att föräldrar ändrar sin status på Laget så snabbt som möjligt eller kontaktar en tränare. Då kan vi erbjuda spelet till reservspelarna.

    Rapportera

    Rapportera

  • 23 sep 2023 Muhammad Asif

    Tack för info Ian. Nu är det mycket bättre att förstå om lag och hur mycket energi ni la. Ni är Grymma!!

    Rapportera

    Rapportera

Du måste logga in för att kommentera

Logga in