Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Mölndals IBF Herr Div 2
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Mölndals IBF Herr Div 2.
Herr Div 2
Följ oss för uppdateringar
Redaktionen är som vanligt ute i god tid och kastade under lördagsmorgonen iväg ett par frågor till Flodas demontränare Erik Enoksson som tog sig tid att svara.
HEJ ERIK!
några snabba för hemsidan.
Vad tror du om dagens bottenmöte?
Jag tror att de kan bli en händelserik match, två björnar som sovit i början på säsongen. Koppen är nog mest missnöjd över vi inte längre spelar i rydsberg!
Sitter vi och dricker gravöl tillsammans efter säsongens slut?
Koppen brukar ringa varje år och fråga om vi ska dricka rött. Jag måste erkänna att de är mest nocco för min del, men kanske går att kombinera!
Du har bla. Ett förflutet som spelare i Mölndal. Motivera varför Tobias Almroth är den bästa spelaren du någonsin lirat med.
Jag fick tydliga instruktioner under min tid i Mölndal, ett var att min hook var för rak så ska jag få speltid måste jag hooka upp för kunna träffa Tobbe på bröstet. Heijel lyckades inte hooka min klubba så fick hoppas Martin inte kikade på mitt blad. Ett härligt gäng på den tiden med Kalle i spetsen som alltid skadade pungen varje vecka.
Tillsist. Sänds matchen och vart ser man i så fall denna bottenbatalj?
Vi har inte löst vårt avtal med Telia ännu, så matchen ses bäst på plats i fina Nova!
Stort tack för svaren Enok. Det är alltså på plats i Novahallen kl15.30 matchen kan ses.Vi önskar Floda och Enok ett stort lycka till i serien... ja bortsett från när dem möter oss då givetvis.
| Träning | 6 maj, 18:30 |
| MIBF Säsongsavslutning | 9 maj, 10:00 |
| Träning | 11 maj, 20:30 |
| Träning | 13 maj, 18:30 |
| Träning | 18 maj, 20:30 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera