Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Mölndals HF P19/17 (P2006-2008)
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Mölndals HF P19/17 (P2006-2008).
P19/17 (P2006-2008)
Följ oss för uppdateringar
Hej.
Ulrika, Eriks mamma, jobbar som massör och kommer att hjälpa oss till och från på träningar med massage (framförallt rygg, säte och lår). Prioritering är de spelare som är skadade eller allmänt stela.
Har ni önskemål om att ert barn INTE ska få massage, återkom till oss.
Vi har också som ambition att framåt köra rörlighetsträning för att jobba med deras smidighet och skadeförebyggande.
Ang matchen mot Bankeryd: Vissa fick den kallelsen som en påminelse, vissa står som "Ej deltar". Det beror på att det är en flyttad match från innan jul. Då följde tidigare svar med och vissa hade inte fått den tidigare. Eftersom vi spelar en annan flyttad match på lördagen rullade vi på med kallelser som vanligt, så vissa spelar lördag, andra söndag. Detta oavsett vilken match man tidigare var kallad till.
//Ledarna genom David
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera