Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Mölndals HF P19/17 (P2006-2008)
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Mölndals HF P19/17 (P2006-2008).
P19/17 (P2006-2008)
Följ oss för uppdateringar
Hej.
Denna vecka (v45):
- Träning onsdag, fredag och lördag.
- Match söndag mot Sävehof och Hallby/Habo.
V46:
- Träning onsdag, fredag.
- Spelarmöte tisdag 16/11. Se kallelse. För att diskutera hur vi spelar handboll, våra tankar kring träning och önskemål från spelarna. Vi bjuder på fika! Man är med när man kan och vill, men detta är bra om så många så möjligt kommer på.
- Lördag 20/11 är det två matcher i Jönköping (Bankeryd och Aranäs). Vi åker runt 13:45 och är tillbaka runt 21:30.
Övrigt:
-Skickar ut utdrag ur en bok om unga. Skriven för handledare i byggbranschen, men finns en del intressant om unga (generellt).
- Ev blir det några justeringar till matcherna ur grupperna då vi har några nya, ibland förekommer önskemål om andra speltider, vissa är bortresta mm. Men det ser ni i kallelsen till den matchen.
- Glöm inte hämta parmesan! Se utskick från Gunhild.
//Ledarna genom David
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera