Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Lagan IBK P09/10
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Lagan IBK P09/10.
P09/10
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Som framkom på mötet så slutar min pojk Frans med innebandy. Jag kan heller inte fortsätta som tränare i detta läget måste jag följa mina barn. Samma gäller Daniel Ny och Axel.
Vi har som tur är Emil och Micke som fortsätter men dom behöver hjälp. Vi tränar mixat i år oxå så Emil och Micke kan hjälpa nya ledare i gång.
Träningar blir Söndagar sunnerbohallen 11:00-12:00 och åbyhallen onsdagar 17:00-18:30 med start i början på oktober. Vi behöver 2 st ledare och 1 st laget.se/ ibis ansvarig.
Utprovning av kläder 4:e september 16-18:30 intersport.
Gör vad ni kan så att vi kan fortsätta med detta fantastiska lag. // Magnus
Tack för ett grymt arbete Svenne, och givetvis Daniel också... tråkigt att det har blivit så men inget man kan påverka.. så nu tycker jag att vi alla ska ha ett mål och de är att se till att våra barn får spela innebandy. Vi hade en mycket bra grupp med bra sammanhållning och vi fick se stor utveckling under förra året. Sätter vi våra barn i fokus nu så ska vi kunna få fram mer hjälp och engagemang. Sprid budskapet om Lagan IBK bland kompisar/skola och även arbetskollegor så ska vi kunna få till en ny rolig säsong. Tycker att vi alla ska arbeta med målet klart och de är att vi skall köra en säsong till. På återhörande..!
RapporteraRapportera
Kan bara hålla med Emil, tack för ett bra jobb Svenne! Vi hoppas att Frans ändrar sig framledes. Nu har ju några stycken en väldigt bra chans att komma in i ett lag där grunden är lagd. Det är ett bra gäng som har kul ihop! Jag kommer kunna hjälpa till någon gång då och då, men i och med att jag har 07/08 tre dagar i veckan plus matcher så lär det inte bli så ofta. Så nu hjälps vi alla åt och låter laget få fortsätta lira. Kliv in och gör det bästa man kan göra, bli ungdomsledare! Ju fler desto bättre, utbildning får man i Lagan, samtidigt som man har Emil och Micke med sig.
RapporteraRapportera
Tack för det fantastiska arbetet ni har gjort med våra barn under 3 säsonger Magnus och Daniel. Stort tapp för tjejerna och killarna.
RapporteraRapportera
Håller verkligen med i tidigare kommentarer. Stort tack, Magnus.
RapporteraTyvärr tillåter inte min jobbsituation mig att lova något som jag vet blir omöjligt att hålla men jag kan absolut hjälpa till vid enskilda tillfällen. Viktigast att kidsen får fortsätta lira.
Rapportera
Stort tack även till Daniel såklart.🙏
RapporteraRapportera
Hej, jag och min son Elliot planerar att göra en comeback i P-09. Jag kan engagera mig på en del träningar och till de flesta poolspelsdagar som kommer. Elliot har blivit riktigt innebandy-nördig och vi ser fram mot denna säsong.
RapporteraRapportera
Lysande Micke👍
RapporteraNu väntar vi på några till, ju fler desto bättre 😊
Rapportera