Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Luleå SK F-11
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Luleå SK F-11.
F-11
Följ oss för uppdateringar
Ni som INTE har Facebook eller är med i gruppen "LSK F11 - Föräldrar" får rösta med en kommentar nedan.
FÖRSÄLJNINGSDAGS!
Vi bestämde på föräldramötet i våras att vi skulle köra 1 försäljning i år. Nu gör vi en omröstning där ni får vara med och bestämma vad vi ska sälja.
Sockgrossisten.se - Strumpor, underkläder och t-shirts. Varje paket kostar 150 kr. Varje spelare säljer minst 10 paket. Det ger oss 8400:- till lagkassan.
Ullmax.com - Underställ, strumpor, mössor. Bättre kvalitet. Dyrare paket. Genomsnittskunden handlar för 800 kr. Om varje spelare säljer till 3 kunder (beräknat på att varje kund handlar för 800:-) så får laget in 10 000 kr till lagkassan.
olandsplast.se - Fryspåsar. Detta sålde vi i fjol. Varje förpackning säljs för 65 kr. Om alla säljer 15 förpackningar var ger det 9030 kr till lagkassan.
Kakservice.se - Kakor. Kakburkarna säljs för 60 kr styck. Då vi sålt detta förr har förtjänsten ökat till 27 kr/såld burk. Om varje spelare säljer 10 burkar så får laget in 5400 kr till lagkassan.
Gå gärna in och kika på respektive hemsida om ni vill veta mer och rösta på vad ni vill sälja. Vi räknar ihop rösterna på måndag 10/8 och väljer att sälja det som fått flest röster. Tänk också på att beräkningen är gjord utifrån att ALLA ska sälja! Vi säljer för lagets utgifter i år och kommande säsongers cuper och investeringar. Därav ska alla vara med och sälja.
Ullmax
RapporteraRapportera
Ullmax
RapporteraRapportera
ullmax
RapporteraRapportera