Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Kinna IF P-13 (2013)
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Kinna IF P-13 (2013).
P-13 (2013)
Följ oss för uppdateringar
Tack för bra uppslutning på föräldramötet idag, vi gick därifrån med intrycket att det var en givande timme! Dessutom 20 spelare i solen på konstgräset, kul!
Vill också passa på att hälsa våra nya spelare Rabee, Vide, Yazan, Olle och Sixten med föräladrar välkomna till P-13! Så när som alla vill/kan vara med på cupen på söndag så vi skickar om informationen så alla vet vad som gäller.
-Cupen spelas på Eksätersvallen i Horred och vi ställer upp med två lag. Lagen meddelas på plats.
-Det ena laget spelar 4 matcher det andra 5 matcher
-Båda lagens första match börjar 9.20
-Sista matchen startar 13.20
-Vi samlas 1h innan, 8.20 på Eksätersvallen. Saknar någon skjuts så försök ordna med lagkamrat eller oss ledare.
-Vi byter om till matchställ på plats och duschar och byter om efteråt. Det kan vara trångt om plats, så vi kan få samsas med andra lag. Tänk på att ha en väska med där rena kläder kan förvaras utanför omklädningrummer eller i bil.
-Barnen behöver fotbollsskor, benkydd och vattenflaska
-VIktigt med enegri under dagen, det är många matcher ganska tätt så barnen behöver ha med sig mat att stoppa i sig mellan matcherna
-Just nu ser det ut att bli väldigt regnigt. Tänk på regn kläder och varma plagg, vi skall mest troligt vistas utomhus hela tiden.
Är något missat så här av er!
/Ledarna
| Träning | 8 jun, 17:00 |
| Träning | 11 jun, 17:00 |
| Träning | 12 jun, 16:30 |
| Alingsås IF FF Rosa (hemma) | 14 jun, 18:00 |
| Träning | 15 jun, 17:00 |
Hej, Arvid har tyvärr blivit hostig och missar därav dagens cup. Lycka till idag!
RapporteraRapportera