Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Kärra HF A-lag Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Kärra HF A-lag Herrar.
A-lag Herrar
Följ oss för uppdateringar
Vid vår nästa Herrmatch i derbyt mot BK Heid på fredag 10 februari, så vill vi fylla Lillekärrshallen till sista plats för att visa att vi är starkast tillsammans!
Efter att två spelare nyligen fått det mycket dystra beskedet att de drabbats av cancer, så har spelarna beslutat att sluta sig samman i styfte att stödja den ideella organisationen Ung Cancer. Ung Cancer har ett tydligt huvudändamål med sin verksamhet, att kämpa för att ge unga vuxna cancerdrabbade en bättre levnadssituation.
Spelarna uppmanar nu alla att komma till hallen på fredag för att visa sitt stöd för de drabbade och för att hjälpa sitt kära Kärra till en välbehövlig seger!
Vi stödjer Ung Cancer med:
¤ spelarna skänker sina matchpremier
¤ föreningen skänker publikinträdet
¤ "avrunda uppåt" i fiket (frivilligt), t ex handla fika för 14 kr och betala 20 kr etc
¤ specialarrangemang
Se nu till att ta med dig alla du känner till Lillekärrshallen, vi syns på fredag 10 februari kl 19:21!
Tillsammans är vi starkast "En för alla - alla för en"
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera