Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Jönköpings IK P 11
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Jönköpings IK P 11.
P 11
Följ oss för uppdateringar
I veckan blir det träningar som vanligt samt poolspel för ett lag i vackra Tenhult.
Torsdag - Träning som vanligt. Titta på kallelsen och svara.
Lördag - Träning som vanligt. Glöm inte att spelarna samlas klockan 11:30 i omklädningsrummet. Ombytta och klara. Pratar mycket om att det är innebandy som gäller när vi kommer in i hallen och att det är viktigt att stanna upp och lyssna när vi blåser i pipan. Prata om annat får de göra efter träningen. Pratade sist också om att de ska berätta bra saker till varandra. Tex när man gör något bra. Viktigt att det kommer från spelarna själva ibland och inte bara från oss ledare,
Oftast är vi ansvariga för att ta ner sargen efter träningen och då behöver vi hjälp av er föräldrar.
Söndag - Poospel för lag B i Tenhult. Samling 10:15 i Tenhult sporthall. Följande ska vara med...
William E
Adam F
Adam T
Alvar K
Olle W
Victor R
Melker S
Julian B
Oskar L
Jakob F
Vincent H
Matcher
kl: 11 Tenhult - JIK
KL:12 JIK - Östra
KL:13 Gnosjö - JIK
Kan vara så att schemat blir lite med komprimerat men inget vi vet om i dagsläget. Vi duschar och byter om på plats. Ta gärna med något litet mellanmål till spelarna så de orkar. INGET GODIS eller LÄSK.
Övrigt:
Kolla hemma med era barn om de vill vara målvakter på någon träning/match och maila mig om de vill. samset@hotmail.se. Då kan vi vara lite mer förberedda.
I sommar är det en innebandycamp i Jönköping som JIK arrangerar. Brukar vara väldigt uppskattat. Finns lite info om den om man väljer "lag" här på Laget så finns det en flik som jag tror heter sommarcamp. Står allt ni behöver veta där.
NU KÖR VI!
Schemat kommer att komprimeras, fick besked om det nu under eftermiddagen // sara
RapporteraRapportera
matchtiderna på dagens poolspel är...
RapporteraKl 11.00
Kl 11:45
Kl 12:30
Rapportera