Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Irsta IF A-lag Damer
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Irsta IF A-lag Damer.
A-lag Damer
Följ oss för uppdateringar
Vi har anmält oss till en inomhus-cup i Eskilstuna, speldag söndagen den 4/12. Det blir futsal = 4 utespelare + målvakt, så vi behöver minst 7 spelare men det vore bra om vi blev minst 9 stycken, 2st 4or + en målvakt då det blir mycket springande i futsal. Vi får använda 12 spelare i varje match. Matcherna är 1x20 minuter och vi spelar på konstgräs med vanliga fotbollsskor. Matcherna spelas i Tunahallen beläget vid Isstadion i Eskilstuna.
Gruppspelsmatcher:
10:00 Irsta-Norsborgs FF
12:00 Stenkvista GoIF-Irsta
14:00 Åkers IF-Irsta
De två bästa i grupperna (4st) går till kvartsfinal så vi spelar kvartsfinalen 15:30, semifinalen 16:45 och finalen 18:00.
Vi spelar denna cup för att få lite roliga matcher under vinterträningen och för att samla alla tidigare och nya spelare till en dags rolig samvaro. Att vi sedan skall vinna cupen är ju bara en bonus.
Laget till cupen kommer ut 28/11
/Thomas (070-5628420)
| Träning | 25 maj, 20:00 |
| Träning | 1 jun, 20:00 |
| Sörstafors-Kolbäck FK Dam (borta) | 6 jun, 00:00 |
| Runhällens BOIS Dam (hemma) | 7 jun, 11:00 |
| Träning | 8 jun, 20:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera