Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IK Vista P06
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IK Vista P06.
P06
Följ oss för uppdateringar
Hoppas sommaren varit bra!
Nästa måndag 10/8 drar vi igång träningen för de som är hemma.
Har fyllt i kalendern med de aktiviteter som är klara för hösten. Boka in dessa och meddela snarast om ert barn inte kan vara med.
OBS! För att underlätta för oss och slippa allt sms ande räknar vi med att alla barn kan vara med på planerade aktiviteter så länge NI inte hör av er om att de inte ska vara med. OBS!
29/8 är det Vistadagen. Då kommer vi ansvara för något också. Info kommer om bemanning osv.
På em på Vistadagen är det KM i 100 m och 1500m. Kul om killarna vill vara med. Se ik vistas hemsida för mer info.
Om någon kan tänka sig att hjälpa till att planera inför Vista dagen och firandet av Vista som 80 åring så är det möte på torsdag. Hör av er om ni kan tänka er att hjälpa till.
Nu under hösten kommer vi börja träna 7 manna. Det ska bli kul! Poolspelen vi är anmälda till är 7 manna och då har vi ett lag anmält. Större yta att springa på ger tröttare ben. Dags att börja träna om man suttit still i sommar.
Mycket info och ändå så har jag nog glömt något. Vi hörs och ses. Ha det gott!
Inga kommande aktiviteter
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera