Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IK Tun F-18/19
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IK Tun F-18/19.
F-18/19
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Nu har det blivit dags att göra något roligt tillsammans! Söndagen den 11e maj ska tjejerna få bowla mellan 11.00-12.00 och sedan äta lunch på bowlinghallen! Vi har hyrt 4st banor och därefter får tjejerna en barnmeny med hamburgare. Vuxna som är med får beställa och betala sin egen mat.
Vi ses på Super Bowl 10.45, samlar oss och sedan låter tjejerna testa ut skor osv. 😄 Efter bowlingen äter vi lunch och tänker därefter att vi avslutar när alla ätit klart (gissningsvis ca 13.00). Det kommer vara representanter från föräldragruppen som är med, men eftersom dem är små så är det självklart välkommet om en förälder eller annan vuxen är med under aktiviteten.
Lunchen är en barnmeny med hamburgare, pommes och dryck. Viktigt är att meddela om ert barn har allergier eller äter specialkost.
Vi vill att ni senast svarar på kallelsen om ert barn kommer eller ej, den 4e maj, samt meddelar eventuella allergier, här som en kommentar under inlägget eller till Annie (0707422776). Detta pga att vi kommer förbeställa maten.
Kallelse till detta kommer inom kort, vi hoppas att ni kan komma
Mvh
Föräldragruppen
Sammandrag Gnesta | 25 maj, 12:15 |
Träning | 27 maj, 18:00 |
Träning | 3 jun, 18:00 |
Träning | 10 jun, 18:00 |
Träning | 17 jun, 18:00 |
Vad roligt! Jolie vill gärna komma☺
RapporteraRapportera
Jätteroligt! Linnea kommer gärna ❤️
RapporteraRapportera
Jättekul initiativ Nicole kommer gärna!
RapporteraRapportera