Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Sirius Innebandy

Följ

Sirius Innebandy

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej
Sirius Innebandy
Välj lag

Maj 2018

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.18
  • 2Ons
    • 16:30

      Träning F-04


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 18:00

      Distriktsträning F02 Damjunior Blå


      21:00
    • 18:00

      Träning SSL Dam


      19:30
    • 18:00

      Distriktslagsträningar, matchspel P-02


      21:00
    • 18:00

      Avslutning P-05


      21:00
    • 18:30

      Träning P-03


      20:00
    • 19:00

      Träning Herrjunior


      20:30
  • 3Tor
    • 16:30

      Träning F-06


      18:00
    • 16:45

      Träning Herrjunior


      18:00
    • 18:00

      Träning P-03


      19:30
    • 18:00

      Distriktslagsträningar, matchspel P-02


      21:00
    • 18:00

      Träning Herrjunior


      19:30
    • 18:00

      Distriktsträning F02 Damjunior Blå


      21:00
    • 19:30

      Björklinge BK 04/05 (hemma) F-04


      21:00
  • 4Fre
  • 5Lör
    • 08:00

      Älvsjö AIK Innebandy (hemma) F-06


      19:00
    • 09:00

      IK Frej (hemma) F-04


      10:00
    • 11:00

      Värmdö IF (hemma) F-04


      12:00
    • 13:00

      Älvsjö AIK (borta) F-04


      14:00
  • 6Sön
    • 13:00

      Salibandy Club Classic D05 (hemma) F-04


      14:00
    • 15:45

      Träning P-03


      17:30
  • 7Mån
    v.19
  • 8Tis
  • 9Ons
    • 16:30

      Träning F-04


      18:00
    • 18:00

      Träning P-03


      19:30
    • 18:15

      Träning SSL Dam


      19:45
  • 10Tor
  • 11Fre
    • Heldag

      AXA-cup Falun Herrjunior

    • 09:00

      Jalas Floorball Cup P-03


      00:00
    • 12:10

      Paskov Saurians (CZ) (hemma) P-03


      13:10
    • 13:50

      IK Zenith (hemma) Herrjunior


      14:50
    • 15:30

      IBF Offensiv Lidingö (borta) P-03


      16:30
    • 17:30

      Träning Herrjunior


      19:00
    • 18:00

      Träning SSL Dam


      19:00
  • 12Lör
    • Heldag

      AXA-cup Falun Herrjunior

    • Heldag

      Jalas Floorball Cup P-03

    • 08:00

      Black Angeles (CZ) (borta) P-03


      09:00
    • 09:40

      Västerås IB (borta) Herrjunior


      10:40
    • 18:50

      Ledbergs IF (hemma) P-03


      19:50
    • 23:00

      Nykvarns IF (hemma) Herrjunior


      00:00
  • 13Sön
    • 00:00

      AXA-cup Falun Herrjunior


      18:00
    • 00:00

      Jalas Floorball Cup P-03


      20:00
    • 15:30

      Torshälla IBK (hemma) P-03


      16:30
    • 19:00

      IBK Sundsvall Nord (hemma) P-03


      20:00
    • 20:30

      Ledbergs IF (borta) P-03


      21:30
  • 14Mån
    v.20
  • 15Tis
  • 16Ons
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:30

      Träning F-04


      19:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:00
    • 18:15

      Träning SSL Dam


      19:45
    • 19:00

      Träning Herrjunior


      20:30
  • 17Tor
  • 18Fre
  • 19Lör
  • 20Sön
  • 21Mån
    v.21
  • 22Tis
  • 23Ons
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:30

      Träning F-04


      19:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:00
    • 18:00

      Träning P-03


      19:30
    • 18:15

      Träning SSL Dam


      19:45
  • 24Tor
  • 25Fre
    • 17:00

      Finnkampen P-03


      00:00
    • 17:30

      Träning Herrjunior


      19:00
    • 18:00

      Classic (FIN) (borta) P-03


      19:00
    • 18:00

      Träning SSL Dam


      19:00
    • 19:30

      Sandvikens AIk (borta) P-03


      20:30
  • 26Lör
    • Heldag

      Finnkampen P-03

    • 09:30

      TPS (FIN) (hemma) P-03


      10:30
    • 11:00

      TPS (FIN) (borta) P-03


      12:00
    • 14:00

      Bromma KFUM (hemma) P-03


      15:00
    • 15:30

      Nykvarns IF (borta) P-03


      16:30
  • 27Sön
    • 00:00

      Finnkampen P-03


      19:00
  • 28Mån
    v.22
  • 29Tis
  • 30Ons
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:30

      Träning F-04


      19:00
    • 18:00

      Träning F-06


      19:00
    • 18:15

      Träning SSL Dam


      19:45
  • 31Tor