Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IK Oden A-lag Herr
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IK Oden A-lag Herr.
A-lag Herr
Följ oss för uppdateringar
IK Oden ingår ett samarbete med @telways.
Så här säger Kevin om det nya samarbetet:
”Att en förening som Oden lyckas dra till sig denna typ av samarbete visar att vi fortsätter jobba långsiktigt och för att bygga något stabilt, tryggt och framgångsrikt.
Telways är ett varmt och omhändertagande företag som värnar om elit men även lokala idrotten. Så fort man kliver in på deras kontor så känner man värmen från medarbetarna och att det är en trygg arbetsplats men också en mötesplats där kunder kan känna sig avslappnade. Vi som förening ser upp till denna typ av verksamhet”
Vi tog även tempen på Telways VD Elder Sagastume.
Hej Elder!
Vilka är Telways och vilka tjänster erbjuder ni?
”Telways är din passionerade och personliga partner baserad i Västerås. Vi specialiserar oss på skräddarsydda lösningar inom telefoni, körjournaler och IT.
Vi är mer än bara leverantör av tjänster; vi är din dedikerade kontakt, som tar hand om allt ”jobbiga” så att du kan fokusera på din kärnverksamhet. ”
Varför väljer ni att ingå ett samarbete med just IK Oden?
”Vi på Telways delar en passion för föreningslivet och ser det som avgörande för att skapa positiva sammanhang för barn och ungdomar genom idrotten. Vårt val att gå med i IK Oden grundar sig i deras fantastiska arbete över alla åldersgrupper, präglat av engagemang, gemenskap och framåtanda – värderingar som vi delar. Genom att stödja IK Oden vill vi bidra till deras framgångar och främja dessa gemensamma värderingar.”
Ni blir delad huvudsponsor då Mälardalens målericentral som även är Kund hos er hoppade på tåget förra säsongen, vad förväntar ni er av IK Oden?
”Att bli delad huvudsponsor för IK Oden är en ära och en stor möjlighet för oss att stärka vår koppling till det lokala näringslivet och idrottsvärlden. Vi förväntar oss att IK Oden med sitt dedikerade team och starka engagemang, kommer bli en utmärkt plattform för att synliggöra vårt varumärke. Vi ser emot ett givande partnerskap där vi, tillsammans med Oden, kan skapa positiva upplevelser och engagera oss ännu mer i det lokala samhället. Vi är övertygade om att detta samarbete kommer att bidra till ömsesidig tillväxt och framgång.” 💙
| Träning | 1 jun, 18:30 |
| IFK Västerås FK Herr (hemma) | 3 jun, 19:00 |
| Träning | 4 jun, 18:30 |
| Träning | 6 jun, 10:30 |
| Skultuna IS 2 (hemma) | 7 jun, 13:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera