Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Aspudden-Tellus F2011
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IFK Aspudden-Tellus F2011.
F2011
Följ oss för uppdateringar
Hej alla,
Nu har jag skickat ut kallelser till matcherna för den första helgen efter påsk då vi har tre matcher, varav en är första mixedmatchen ihop med killarna.
Jag skickade också ut en kallelse till helgen efter, men det blev ett fel så jag blev tvungen att radera matcherna, jag hoppas kunna skicka ut ny kallelse imorgon eller dagen efter.
Eftersom vi är så många så vill jag kalla två veckor i taget för att alla ska veta när de ska spela. Om någon inte ska spela match den 22:a så innebär det att spelaren får garanterat spela nästa, så kommer det att vara för några stycken varje helg.
Målet för oss är att alla ska få spela så mycket match som möjligt, därför håller vi koll på vilka som spelat och inte och kommer att balansera det under hela säsongen. Vi siktar på att ha 10 spelare till varje match, detta för att de som spelar ska få så mycket speltid som möjligt. Det är inte optimalt att behöva byta ofta, men samtidigt viktigt att kunna få vila.
Som vanligt vill vi att ni svarar på kallelsen så snabbt som möjligt för att vi ska kunna kalla ytterligare spelare vid behov.
OBS! Inga träningar nästa vecka, men se gärna till så att era barn spelar boll ändå nu när snön försvinner och vi kan spela igen.
//Kristoffer
| Älvsjö AIK FF 3 (hemma) | 10 jan, 16:00 |
| Spelarmöte | 12 jan, 18:30 |
| Träning | 14 jan, 19:00 |
| FK Bromma 1 (borta) | 18 jan, 11:00 |
| Träning | 19 jan, 17:45 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera