Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Aspudden-Tellus P2017 Gul
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IFK Aspudden-Tellus P2017 Gul.
P2017 Gul
Följ oss för uppdateringar
Hej alla föräldrar i AT 2017 Gul,
På söndag kl. 14.20-16.00 är det dags för en ny träningsmatchsession, denna gång mot HSK och Aspudden-Tellus Vit. Så kul!
Vi i Gul har 2 lag, därför har vi satt ett maxantal på 18 spelare (9 per lag). Det är nu 21 spelare anmälda, varav 3 är reserver (Sam, Henry och Stig). Därför är det viktigt att ni i så god tid som möjligt meddelar någon av oss tränare som är med på söndag om ert barn inte kan komma, så vi hinner ersätta med en reserv. Det går bra att sms:a eller skriva i gästboken.
För er som inte kan vara med/inte får plats denna gång: nya chanser att delta kommer. Vi planerar bland annat att anmäla oss till en cup i oktober. Mer info kommer efter tränarmötet (endast för tränare) som hålls den 26 sept.
Med vänlig hälsningar
Tränarna
| Intresseanmälan HD-cupen | 10 jan, 14:00 |
| Träning | 18 jan, 17:00 |
| Träning | 25 jan, 09:00 |
| Träning | 21 feb, 10:30 |
| Träning | 15 mar, 17:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera