Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Aspudden-Tellus P2016 Blå
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IFK Aspudden-Tellus P2016 Blå.
P2016 Blå
Följ oss för uppdateringar
Cupinformation: Spelformen är 5 mot 5 och speltiden 1*20 min. Kom i tid till matcherna och försök att ge utrymme för nästa lag genom att ha era eventuella samlingar efter matchen vid sidan.
På Värmdövallen jobbar vi med respekt och gott sportsligt omdöme. Vi vill påminna såväl ledare som föräldrar om en god uppförandekod på och vid sidan av planen. Våra domare är unga och i vissa fall oerfarna. Vi stöttar domaren i dennes beslut och lär våra spelare att även domaren är mänsklig. Matchvärdar kommer cirkulera på våra planer för frågor och säkerställa gott uppförande. Spelschema finns på cupsajten. Länk: https://www.procup.se/cup/36545.htm
Hitta hit och Parkering: Adress till Värmdövallen är: Motionsvägen 23, 139 32 Värmdö.
Vi uppmanar er att samåka om möjligt då vi har begränsat med parkeringsplatser. Samtidigt som cupen spelas så har vi även ett större arrangemang inom innebandyn i en utav våra sporthallar så det kommer att vara mycket folk på plats på och omkring anläggningen! När ni kommer till Värmdövallen finns ett antal olika parkeringar. Vi kommer att ha parkeringsvärdar utplacerade som visar er till platserna på Värmdövallen. Vi ber er köra försiktigt då vi använder gång- och cykelvägar som inte är avsedda för biltrafik. Om parkeringarna på Värmdövallen är fullbelagda kommer ni att hänvisas till andra parkeringar.
Registrering: En ledare per lag besöker sekretariatet vid ankomst. I samband med registrering erhåller varje lag diplom samt en give away till spelarna. Sekretariatet finns nere vid den ”röda längan” inne på idrottsplatsen.
Omklädningsrum & Toalett: Kläder efter väder och ett glatt humör räcker långt, men det finns några omklädningsrum att tillgå samt toalett i omklädningsrummen i den röda längan. Dessa kommer vara tillgängliga för alla lag att dela på.
Café och Grill: När hungern faller på är ni välkomna att besöka cupens café och grill. Här finns hembakat, kaffe/te, dryck samt korv, hamburgare med mera.
OBS! Café & Grill tar inte kort, men Swish fungerar utmärkt.
Foto och sociala medier: Föreningen har fått en fråga om barnens rätt till sin integritet. Vi vill därför påminna om att vi använder sociala medier med stor respekt för integriteten för den enskilda individen. Vi vill att alla barn, oavsett behov, ska kunna delta i våra arrangemang och känna sig trygga med hur vi hanterar varandras integritet. Man fotar sitt eget barn, inte andras och hanterar dessa bilder för privat bruk med gott omdöme. Det tackar vi särskilt för.
Varmt välkomna till Värmdövallen & Baui Cup 2023
Hälsar,
Värmdö IF
Flickor/pojkar -16 samt cupens och föreningens sponsorer
| Ingarö IF (borta) | 16 aug, 09:00 |
| Rotebro IS FF (borta) | 22 aug, 16:00 |
| IFK Stockholm FK P2016-1 (hemma) | 23 aug, 15:30 |
| Sollentuna FK Norrviken 2 (borta) | 29 aug, 09:00 |
| Norrtulls SK Gul 2A (hemma) | 30 aug, 16:45 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera