Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Aspudden-Tellus P2015 Röd
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IFK Aspudden-Tellus P2015 Röd.
P2015 Röd
Följ oss för uppdateringar
På torsdag har vi första cupen med ett F2015-lag! Ska bli jättekul och här följer all info om förmiddagen då tjejerna spelar.
DATUM: Torsdag 26 maj
PLATS: Svanängens IP, Allhallsvägen 1, 179 75 Skå
SAMLING: kl. 07:30 vid plan 3 (matchstart 08:00).
SLUT: ca 12:30
Spelschema
Matcherna spelas 5 mot 5 och vi är schemalagda för fyra matcher.
Ta gärna med fika – kommer finnas tid för lek och lite samlingar mellan matcherna. Det finns också kiosk i direkt anslutning till fotbollsplanerna där bland annat korv, hamburgare, kaffe, smörgåsar, läsk, frukt, godis med mera kan köpas. Gratis parkering erbjuds också.
LAGET:
Sofia Björklund
Aviva Bratel
Elsie Hedvall
Ella
Nova Garinder Eklöw
Siri Qvist
Vigga Steffensen
Zoe Tainton
OBS! Vi har plats för några tjejer till. Anmälan på laget.se är stängd men om det är någon som vill ansluta – hör av er till martin.qvist@live.se
INFÖR CUPEN
Om ni skulle få förhinder – meddela oss så fort som möjligt.
Om det är någon som behöver skjuts fixar vi det – kolla med en annan förälder eller hör av dig till oss.
UTRUSTNING
Fotbollsskor, benskydd och vattenflaska. Aspuddens blåa strumpor och shorts om ni har – har ni inte det gör det inget. Vi spelar i gula västar/gula Aspudden-tröjor. Vi tar med oss gula västar och målvaktshandskar.
KONTAKT
Martin Qvist
martin.qvist@live.se
Mob: 070–4914335
Karin Olsson
karinhholsson@gmail.com
Mob: 070–3635193
Vi ses på torsdag!
| Träning | 19 maj, 16:30 |
| Träning | 20 maj, 17:30 |
| Träning | 22 maj, 17:00 |
| Klubbhuset | 22 maj, 18:30 |
| IF Brommapojkarna 2015-20 (hemma) | 23 maj, 13:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera