Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Aspudden-Tellus P2013 Blå
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IFK Aspudden-Tellus P2013 Blå.
P2013 Blå
Följ oss för uppdateringar
Hej alla,
Vi tränare har nu landat i att vi tycker Dalecarlia cup är bästa alternativet för laget denna sommar. Som ni förhoppningsvis sett har vi skickat ut en intresseanmälan till cupen nu, på de datum som gäller. Beroende på hur många som anmäler sig kommer vi anmäla ett eller två lag.
Som vi pratade om på föräldramötet så har vi pengar i lagkassan för att täcka allt eller I alla fall det mesta av kostnaderna för deltagande detta år.
För att detta ska bli verklighet behöver vi dock er hjälp. Vi vill be er föräldrar att skapa en cup-grupp som tar hand om det praktiska kring planeringen. Vi ledare deltar självklart med inspel och tar hand om det som rör laguttagningar etc, men vi behöver er hjälp med det övriga. Här vill jag verkligen be om att vi får några som tar initiativ och räcker upp en hand så att vi inte behöver jaga. Vi vet att spelarna kommer att uppskatta detta och att dessa cuper skapar minnen för livet för våra spelare, samt bygger ihop laget ytterligare - det är alltså väl spenderad tid att hjälpa till med planering och deltagande. Ni som kan vara med, meddela gärna detta i föräldratråden så bygger vi vidare därifrån.
Vi ser fram emot att höra från er!
Mvh
// Tränarna
| Träning | 2 mar, 18:30 |
| Träning | 9 mar, 18:30 |
| Träning | 16 mar, 18:30 |
| Leksand Matchcamp - Intresseanmälan | 12 jun, 08:00 |
Har det kommit ut en intresseanmälan, för i så fall har jag missat den. Är det möjligt att anmäla sig nu?
RapporteraRapportera
Den finns i laget appen. Scrolla längst ned så kommer du till den. I juni
RapporteraRapportera
Tack för infon! Sigge hade visst redan tackat ja, därför såg jag den inte 😀
RapporteraRapportera
Hej! Sigge kan tyvärr inte komma på matchen idag då han är sjuk.
RapporteraRapportera