Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Aspudden-Tellus F2017 Röd
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IFK Aspudden-Tellus F2017 Röd.
F2017 Röd
Följ oss för uppdateringar
Hej,
Dagens träning som finns inlagd i vår kalender ställs in på grund av vädret.
Vi har nu fått klart med säsongens träningstider. Torsdagar 16:45-17:45 på Aspuddens IP. Vi samlas på ”basketplansidan” närmast omklädningsrummen. Första tillfället är alltså den 11 april.
Se till att vara på plats ombytta och klara i tid, innan träningen startar. Vi rekommenderar benskydd och gympaskor eller konstgrässkor samt en vattenflaska. En frukt eller en macka innan vi startar brukar kunna hjälpa till för att hålla ork och humör uppe under hela träningen.
Vi vill också tipsa om vår lagkalender för att se träningar, cuper och andra aktiviteter som vi lägger till. Gå till https://www.laget.se/F2017R/Event/Month och klicka på "Prenumerera".
Ett tips till! Gå med i föräldragruppen på Whatsapp: https://chat.whatsapp.com/EHLBBtMIX0fJc1mUjTVZQS För frågor, samordning och annat som dyker upp.
Vi syns på fotbollsplanen!
Ledarna
| Träning | 5 jun, 16:30 |
| Sätra SK Orange (hemma) | 7 jun, 09:30 |
| Träning | 9 jun, 16:30 |
| Träning | 12 jun, 16:30 |
| Träning | 16 jun, 16:30 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera