Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IBF Hedemora
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från IBF Hedemora.
IBF Hedemora
Följ oss för uppdateringar
Kallelse till årsmöte
Välkommen till föreningens årsmöte!
Datum: 23 augusti
Tid: Kl. 16.00
Plats: Tjädernhuset, Ingång mot Vasahallen.
Årsmötet är ett viktigt tillfälle att summera året som gått, fatta beslut om verksamhetens framtid och välja styrelse för kommande verksamhetsår.
Vi vill särskilt uppmana dig att fundera över om du själv, eller någon i din närhet, skulle kunna tänka sig att bidra i föreningens styrelse. För att föreningen ska kunna fortsätta utvecklas och bedriva vår verksamhet behöver vi engagerade personer som vill vara med och påverka verksamheten framåt.
Om du är intresserad eller vill nominera någon till styrelsen är du varmt välkommen att kontakta valberedningen eller meddela ditt intresse i samband med årsmötet.
Ev. motioner skickas via mail till ibfhedemora1995@hotmail.com
Vänlig hälsning
Styrelsen i IBF Hedemora
Varmt välkommen!
Styrelsen
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera