Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Hisingens IK

Följ

Hisingens IK

Följ oss för uppdateringar
Följ
Hisingens IK
Välj lag

Oktober 2020

Alla aktiviteter
  • 1Tor
    v.40
    • 15:00

      Open ice A-C pojk P-07


      16:00
    • 15:50

      Fotografering Team 12


      16:50
    • 16:40

      Fotografering P-09


      17:40
    • 16:40

      Fotografering P-08


      18:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Fotografering P-10


      19:00
    • 18:30

      Fotografering Styrelsen Styrelsen


      19:00
    • 19:00

      Fotografering Team 11


      20:00
    • 19:40

      Fotografering P-07


      20:40
    • 19:40

      Fotografering A-pojk


      21:00
    • 19:45

      Fotografering J18


      21:00
  • 2Fre
    • 19:00

      Träning P-07


      21:00
    • 19:45

      Träning J18


      22:20
    • 20:00

      Träning A-pojk


      22:20
    • 20:00

      Merträning P-08


      21:00
  • 3Lör
    • 08:00

      Lerumspucken P-09


      19:00
    • 09:30

      Träning P-10


      10:40
    • 09:30

      tränare inbjudna till team 10 Team 12


      10:40
    • 10:30

      Träning Team 11


      11:50
    • 11:30

      Bäcken-Hisingen B1 (07) P-08


      13:30
    • 11:30

      Bäcken HC (borta) P-07


      13:30
    • 12:00

      Skytt mv träning P-08


      13:00
    • 12:00

      Träning Målvakterna


      13:00
    • 14:00

      Frölunda HC Röd (hemma) P-07


      16:00
    • 15:30

      Träning P-08


      16:30
    • 16:30

      Skärgårdens SK 1 (hemma) A-pojk


      18:30
  • 4Sön
    • 08:30

      Hisingens Ledardag Styrelsen


      15:00
    • 08:30

      Träning Team 12


      09:30
    • 08:30

      Merträning! Team 11


      09:30
    • 08:30

      Hisingen IK Ledardag P-09


      15:00
    • 09:30

      Träning Hockeyskolan


      10:40
    • 09:30

      samling ledare Hockeyskolan


      10:40
    • 11:00

      Träning Hockeyskolan


      12:00
    • 11:00

      Samling ledare sena passet Hockeyskolan


      12:00
    • 14:00

      Träning P-08


      15:20
    • 14:00

      xtra träning P-07


      15:30
    • 14:00

      Träning P-10


      15:20
    • 15:30

      Hanhals IF Röd (HIF) (hemma) P-09


      17:30
    • 15:30

      Hanhals (hemma) Domare


      17:00
    • 17:00

      Trollhättans HC (borta) A-LAG


      19:00
    • 17:00

      Merträning P-08


      18:00
    • 17:00

      Träning P-07


      18:00
    • 17:30

      Lerums BK (borta) A-pojk


      19:30
    • 18:30

      Varberg/Falkenberg (hemma) J18


      20:30
  • 5Mån
    v.41
    • 06:45

      Morgonträning P-07


      07:30
    • 18:10

      Träning P-07


      19:50
    • 19:00

      Träning A-pojk


      20:50
    • 20:05

      Träning J18


      22:20
    • 20:10

      Träning P-08


      21:10
  • 6Tis
    • 16:00

      Utprovning Profilkläder - tillfälle nr. 1 P-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
  • 7Ons
    • 16:00

      Merträning P-08


      17:00
    • 16:00

      Träning P-09


      17:00
    • 16:00

      Merträning P-10


      17:00
    • 18:00

      Operativt Möte Styrelsen


      19:00
    • 18:00

      Fys P-07


      19:30
    • 19:10

      IF Mölndal Hockey (hemma) A-LAG


      21:10
  • 8Tor
    • 12:00

      Intresseförfrågan ang merträning. Team 12


      13:00
    • 15:00

      OPEN ICE P-09


      15:50
    • 15:00

      Open ice P-08


      15:50
    • 16:00

      Utprovning av profilkläder - tillfälle nr. 2 P-09


      19:00
    • 16:00

      Träning Team 11


      17:00
    • 16:00

      Träning Team 12


      18:00
    • 18:00

      Utbildning tränare P-08


      21:00
    • 19:00

      Träning A-pojk


      21:20
    • 19:05

      Träning J18


      21:20
    • 19:10

      Skridskoteknik Ledare P-09


      20:10
  • 9Fre
    • 19:45

      Träning J18


      21:50
    • 20:00

      Träning P-09


      21:00
    • 20:00

      Träning A-pojk


      21:50
    • 20:30

      Träning P-07


      21:50
    • 20:30

      Träning P-08


      21:50
  • 10Lör
    • 08:00

      Lerums BK (hemma) Team 11


      19:00
    • 09:00

      Utprovning profilkläder - tillfälle nr. 3 P-09


      13:00
    • 09:30

      Träning P-10


      10:40
    • 12:00

      Skytt mv träning P-08


      13:00
    • 12:00

      Träning Målvakterna


      13:00
    • 13:15

      Hanhals IF Vit (borta) P-09


      15:15
    • 14:00

      Hisingen-Hisingen B1 (07) P-08


      16:00
    • 14:00

      Hisingens IK Röd (hemma) P-07


      16:00
    • 15:30

      Träning P-08


      17:00
    • 17:00

      Träning Team 12


      18:00
    • 17:00

      Rönnängs IK 1 (borta) A-pojk


      19:00
  • 11Sön
    • 08:30

      Träning P-10


      09:30
    • 09:30

      Kungälvs IK (borta) P-08


      11:30
    • 09:30

      Träning Hockeyskolan


      10:40
    • 11:00

      Träning Hockeyskolan


      12:00
    • 14:00

      Merträning P-08


      15:00
    • 14:00

      Merträning P-10


      15:00
    • 14:00

      Träning P-09


      15:00
    • 16:00

      Skärgårdens SK (borta) J18


      18:00
    • 16:00

      Grästorps IK (hemma) A-LAG


      18:00
    • 19:00

      Rönnängs IK (hemma) A-pojk


      21:00
  • 12Mån
    v.42
    • 06:45

      Morgonträning P-07


      07:30
    • 18:10

      Träning P-07


      19:50
    • 19:00

      Träning A-pojk


      20:50
    • 20:05

      Träning J18


      22:20
    • 20:10

      Träning P-08


      21:10
  • 13Tis
    • 15:00

      Open Ice för A-C pojkar P-08


      15:50
    • 15:00

      Open ice A-C pojk P-07


      16:00
    • 15:00

      OPEN ICE P-09


      15:50
    • 16:00

      Träning P-09


      17:20
    • 16:00

      Träning P-08


      17:50
    • 17:00

      Träning P-10


      18:20
    • 17:00

      Träning Team 11


      18:30
    • 17:30

      Utbildning för Team-09 P-09


      18:30
    • 18:30

      Obligatorisk SISU utbildning för barnen P-08


      19:30
  • 14Ons
    • 16:00

      Träning P-09


      17:00
    • 18:00

      Operativt Möte Styrelsen


      19:00
    • 18:20

      Fys P-07


      19:00
    • 18:30

      Träning P-10


      19:30
    • 18:30

      Merträning! Team 11


      19:30
    • 19:00

      Bäcken HC (borta) A-LAG


      21:00
    • 19:15

      Träning J18


      21:20
    • 19:30

      Träning P-08


      20:30
    • 19:30

      Träning P-07


      20:30
    • 19:30

      Träning A-pojk


      21:20
  • 15Tor
    • 15:00

      Open ice P-08


      15:50
    • 15:00

      OPEN ICE P-09


      15:50
    • 16:00

      Träning Team 11


      17:00
    • 16:00

      Träning Team 12


      18:00
    • 17:00

      Utbildning In or outside the box P-07


      18:00
    • 17:50

      In or outside the box J18


      19:00
    • 18:00

      Utbildning "In or outside the box" A-pojk


      19:00
    • 18:00

      Extra Styrelsemöte Styrelsen


      20:00
    • 18:10

      Träning P-07


      19:50
    • 19:00

      Merträning P-08


      20:00
    • 20:00

      Partille HK (hemma) A-pojk


      22:00
  • 16Fre
    • 20:00

      Träning P-08


      21:20
    • 20:00

      Träning P-09


      21:20
    • 20:15

      IF Mölndal Hockey (borta) A-pojk


      22:15
    • 20:30

      Träning P-07


      21:50
  • 17Lör
    • 09:30

      Lerum (hemma) Domare


      11:00
    • 09:30

      Lerums BK Blå/Vit (hemma) P-10


      11:30
    • 10:30

      Hisingen-Härryda B1 (07) P-08


      12:00
    • 10:30

      Härryda HC (hemma) P-07


      12:30
    • 12:00

      Skytt MV träning P-08


      13:00
    • 12:00

      Träning Målvakterna


      13:00
    • 14:00

      Hanhals IF Vit (hemma) Team 11


      15:30
    • 14:00

      Hanhals (hemma) Domare


      15:30
    • 15:30

      Härryda HC (hemma) Domare


      17:00
    • 15:30

      Härryda HC Vit (hemma) P-09


      17:30
    • 17:00

      Lerums BK Blå (hemma) P-08


      19:00
    • 17:00

      Lerum (hemma) Domare


      18:30
    • 18:20

      Partille HK (borta) P-07


      20:20
    • 18:30

      Hanhals (hemma) Domare


      20:00
    • 18:30

      Hanhals IF Vit (hemma) P-10


      20:30
  • 18Sön
    • 08:30

      Merträning! Team 11


      09:30
    • 08:30

      Träning Team 12


      09:30
    • 09:30

      Träning Hockeyskolan


      10:40
    • 11:00

      Träning Hockeyskolan


      12:00
    • 14:00

      Träningsmatch Bäcken P-10


      15:30
    • 15:00

      Vänersborgs HC (hemma) A-LAG


      17:00
    • 17:00

      Skärgårdens SK (borta) A-pojk


      19:00
    • 19:00

      Lerums BK (hemma) J18


      21:00
  • 19Mån
    v.43
    • 06:45

      Morgonträning P-07


      07:30
    • 18:10

      Träning P-07


      19:50
    • 19:00

      Träning A-pojk


      20:50
    • 20:05

      Träning J18


      22:20
    • 20:10

      Träning P-08


      21:10
  • 20Tis
    • 15:00

      Open ice A-C pojk P-07


      16:00
    • 15:00

      OPEN ICE P-09


      15:50
    • 16:00

      Träning P-09


      17:50
    • 16:00

      Träning P-10


      17:50
    • 17:00

      Träning P-07


      18:20
    • 17:00

      Merträning P-08


      18:30
    • 18:00

      Styrelsemöte Styrelsen


      21:00
  • 21Ons
    • 16:00

      Träning P-09


      17:00
    • 18:00

      Operativt Möte Styrelsen


      19:00
    • 18:30

      Träning P-10


      19:30
    • 18:30

      Träning Team 11


      19:30
    • 19:15

      Träning J18


      21:20
    • 19:30

      Träning P-08


      20:30
    • 19:30

      Träning P-07


      21:00
    • 19:30

      Träning A-pojk


      21:20
  • 22Tor
    • 15:00

      Open ice P-08


      15:50
    • 15:00

      OPEN ICE P-09


      15:50
    • 16:00

      Träning Team 11


      17:00
    • 16:00

      Träning Team 12


      18:00
    • 18:00

      Ledarrådsmöte Ledarrådet


      19:00
    • 18:10

      ledarmöte Team 12


      19:10
    • 18:10

      Träning P-07


      19:50
    • 18:45

      Träning J18


      21:20
    • 19:00

      Träning A-pojk


      21:20
    • 19:00

      Träning P-08


      20:00
  • 23Fre
    • 20:00

      Träning P-08


      21:20
    • 20:00

      Träning P-09


      21:20
  • 24Lör
    • 09:30

      Hisingen-Frölunda B1 (07) P-08


      11:00
    • 09:30

      Frölunda (hemma) Domare


      11:00
    • 09:30

      Frölunda HC Vit (hemma) P-07


      11:30
    • 14:00

      Lions HC (hemma) A-pojk


      16:00
    • 16:00

      Bäcken HC Vit (borta) Team 11


      18:00
    • 16:30

      Träning P-10


      17:50
    • 18:30

      Rönnängs IK (borta) P-07


      20:30
    • 18:30

      Rönnäng-Hisingen B1 (07) P-08


      20:00
    • 19:00

      Kungälvs IK Vit (borta) P-09


      21:00
  • 25Sön
    • 08:30

      Träning Team 12


      09:30
    • 08:30

      träningsmatch mot Hovås Team 12


      10:00
    • 08:30

      Merträning P-10


      09:30
    • 08:30

      Träning Team 11


      09:30
    • 09:30

      Kungälvs IK Blå/Vit (borta) P-10


      11:30
    • 09:30

      Träning Hockeyskolan


      10:40
    • 11:00

      Träning Hockeyskolan


      12:00
    • 14:00

      Hisingen (borta) Domare


      15:30
    • 14:00

      Match med B2 P-07


      15:15
    • 14:00

      Göteborgs IK (hemma) P-08


      16:00
    • 15:30

      Stenungsund HF (hemma) A-pojk


      17:30
    • 15:30

      Stenungsund HF (hemma) Domare


      18:00
    • 17:00

      Stenungsund HF (borta) A-LAG


      19:00
    • 17:30

      Rönnängs IK (borta) J18


      19:30
  • 26Mån
    v.44
    • 07:30

      Höstovscamp P-09


      16:00
    • 08:00

      Hisingen Hockeys Höstlovscamp P-10


      16:00
    • 09:20

      Höstlovscamp P-07


      15:20
    • 18:10

      Träning P-07


      19:50
    • 19:00

      Träning A-pojk


      20:50
    • 20:05

      Träning J18


      22:20
    • 20:10

      Träning P-08


      21:10
  • 27Tis
    • 08:00

      Höstlovscamp P-09


      16:00
    • 08:00

      Hisingen Hockeys Höstlovscamp P-10


      16:00
    • 16:00

      Träning P-10


      17:50
    • 16:00

      Träning P-09


      17:50
    • 20:00

      Lerums BK 1 (borta) A-pojk


      22:00
  • 28Ons
    • 07:30

      Höstlovscamp P-09


      15:00
    • 08:00

      Hisingen Hockeys Höstlovscamp P-10


      16:00
    • 19:10

      Kungälvs IK (hemma) A-LAG


      21:10
  • 29Tor
  • 30Fre
    • 12:00

      Träning P-07


      14:00
    • 16:00

      Träning P-07


      18:00
    • 17:30

      Träning P-10


      18:50
  • 31Lör
    • 10:30

      Kållered SK Vit (hemma) P-09


      12:30
    • 12:00

      Träning P-07


      14:00
    • 16:00

      Träning P-07


      18:00