Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Hertsö Basket F-11
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Hertsö Basket F-11.
F-11
Följ oss för uppdateringar
Hej på er.
Imorgon kör vi gång med basketträning igen, kl 10.30-11.30. Träning igen på måndag kl 17.30.
Söndag 16/1 är det sammandrag i Jokkmokk. Varit osäkra på om det ska bli något eftersom Tomtebo cup flyttades fram. Men vad vi kan se på Norrbottens basketdistrikts hemsida verkar Easy basket sammandraget genomföras som planerat. Vi har anmält ett lag. Vi återkommer om det kommer andra besked.
Skriv en kommentar till denna nyhet om era tjejer kan delta eller ej. Då det är det sammandrag som är längst bort skulle vi ev kunna samåka. Så för de som kan delta, skriv gärna även om er dotter kan åka med/samåka eller om ni har tänkt köra och har plats i bilen.
| Brooklyn Eagles BBK F-11/12 (hemma) | 11 jan, 10:00 |
| Sunderby SK F-11/13 (hemma) | 17 jan, 10:00 |
| Höken F-12 (borta) | 31 jan, 12:30 |
| Gladan Basket F12 (borta) | 8 feb, 11:00 |
| Brooklyn Eagles BBK F-11/12 (borta) | 14 feb, 17:15 |
Alma vill spela, vet ännu inte om vi har plats i bilen eller ej.
RapporteraRapportera
Enya kommer. Kommer vara uppe hela helgen så tyvärr ingen möjlighet till skjutsning
RapporteraRapportera
Men var det inte grejen att inte ha sammandrag? Alltså låta barnen spela och träna med de som de annars går skola med? Att blanda massa lag i en annan kommun i en liten sporthall under dessa tider känns inte okej enligt mig, speciellt när smittan sprids extremt. Därför kommer Li inte att följa till Jokkmokk som det ser ut just nu.
RapporteraRapportera
Wilma spelar gärna, då vi antar att man följer gällande rekommendationer. Kombinerar sannolikt med andra stopp, så har nog inte möjlighet att samåka.
RapporteraRapportera
Klara kommer inte delta
RapporteraRapportera
Saga kommer inte heller att delta på söndag.
RapporteraRapportera
Muqddas kan delta men behöver samåka med någon
RapporteraRapportera
Björk spelar gärna. Vi kommer åka till Kåbdalis redan fredag så blir svårt med samåkning tyvärr.
RapporteraRapportera
Hej på er. Vi avvaktar idag och ser hur det blir med basket på söndag. Jokkmokks klubb ska ta ett beslut idag kring söndagen. Om det blir matcher då så är det två matcher som är aktuella för oss, kl 11 och kl 13. Hoppas kunna meddela er igen under kvällen/ Anna
RapporteraRapportera
Nelly kan inte komma
RapporteraRapportera
Ella kommer inte att vara med.
RapporteraRapportera