Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Hällbybrunns IF F2015
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Hällbybrunns IF F2015.
F2015
Följ oss för uppdateringar
God morgon.
Har kommer en påminnelse om att komma till träningen ikväll för att prova ut sin storlek av overall.
Det är 2-3 veckor leveranstid så ska vi ha en chans att få träna och spela match i våra nya fina overaller innan sommaren så kommer beställningen till Stadium ske på måndag morgon. Missar man träningen ikväll så går det bra att komma förbi Taltrastvägen 21 i Borsökna senare ikväll, samt fredag och söndag kväll för utprovning.
Funkar inte dessa tider så får man själv åka till Stadium och prova sin storlek och göra sin egen beställning.
Träning | 11 jun, 18:00 |
Träning | 12 jun, 18:15 |
Match Trosa/Vagnhärad | 14 jun, 13:00 |
Skogstorps GOIF F2015 grön (borta) | 15 jun, 10:00 |
Träning | 18 jun, 18:00 |
27 maj | Hällbybrunns IF Fotbollsskola 2025 |
22 apr | Valborgsfirande |
Hej! Ella har testat men vi var inte med då och hon är osäker på vad hon testade. Men på den overall hon har idag är det vuxenstorlek, finns det sådana att pröva också? Om inte så vet jag vilken storlek hon behöver, kan jag skicka det till dig så här? Jag jobbar kväll idag och inte har möjlighet att komma ner till träningen.
RapporteraRapportera
Hej, det finns alla juniorstorlekar samt dam XS-L att prova. Kommer hon ikväll på träningen? Vi har påsen med alla prover med då.
RapporteraAnnars kan du smsa hennes storlek till mig på 0705143111😊👍
Rapportera
Hej! Ja hon ska träna ikväll, kan be henne att testa dam. Så hör jag av mig om storlek efter det.
RapporteraRapportera