Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Hovslätts IK P-01 Innebandy
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Hovslätts IK P-01 Innebandy.
P-01 Innebandy
Följ oss för uppdateringar
Vi kommer på måndagens träning dela ut 1 st Idrottsvinsten till alla spelare. Denna kostar 300 kr/st varav 150 kr går till spelarens individuella del i lagkassan. Är det någon som inte kan/vill sälja den får ni lämna tillbaka den måndagen efter (15/12). Är det sedan någon som vill/kan sälja fler än 1 st kan ni skriva detta i gästboken (skriv även i gästboken om ni tänker lämna tillbaka någon).
Läs mer på Idrottsvinsten Det är riktigt bra erbjudanden med rabatt på sportaffärer, gå 2 för 1 på ett flertal sportevenemang (HV71, J-Södra, HFF, JIK, MAIS m.m), greenfeerabatter m.m.
Angående tandborsthuvudena som ni fick utdelade (4 st vardera), är det så att de som ni inte sålt ska ni lämna tillbaka senast på torsdagens (11/12) träning. Är det någon som vill/kan sälja fler tandborsthuvuden, skriv i gästboken.
Betalningen av idrottsvinsten, 300 kr/sålt häfte samt tandborsthuvudena, 100 kr/st (om ni sålt dem för det) ska in på lagkontot i SEB 5694 02 037 61 senast fredag 12/12 för tandborsthuvudena samt senast 26/12 för Idrottsvinsten.
Er vinst på dessa försäljningar är alltså 150 kr per såld idrottsvinst samt 61 kr för tandborsthuvudena (om ni sålt dem för 100 kr).
Sedan är det några (Hampus, Isac, Oliwer och Wille) som inte har betalt in 170 kr för er Gothia Cup t-shirt, betalas in till lagkontot.
Dessa (Arwid, Darshan) har inte anmält om ni ska ha någon t-shirt. Ska ni det, skriv i gästboken, vilken storlek i så fall, samt betala in 170 kr till lagkontot. Se mer i tidigare nyhet (18/11) angående detta.
Frågor angående allt detta kan ni ta med mig 070-2833914 eller mikael.elmquist@telia.com
/Mikael
Inga kommande aktiviteter
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera