Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Hampetorp-Odensbackens IF
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Hampetorp-Odensbackens IF.
Hampetorp-Odensbackens IF
Följ oss för uppdateringar
I år kommer alla lag att sälja produkter från Newbody. Försäljningen pågår till och med 25 maj. Vi hoppas på en bra försäljning som fyller på såväl föreningens kassa som lagens egna kassor. Förtjänsten fördelas 50/50 mellan föreningen och lagkassorna. Föreningen använder pengarna för att t ex köpa in matchkläder, bollar och övrig träningsutrustning, sjukvårdsmaterial, domaravgifter, cupavgifter och laglicenser. Lagkassorna används när lagen gör trivselaktiviteter, åker på övernattningscuper eller köper in egna kläder till sina lag. Alla spelare ska sälja minst tre paket. Snittet per spelare brukar dock vara ca 10 paket per spelare. Det viktiga är dock att alla är med och bidrar i försäljningen.
Kataloger har börjat delas ut i lagen. Ni registerar er försäljning på följande länkar:
Herr: säljarregistrering herr
P2012-2015: säljarregistrering P2012-2015
P2016: säljarregistrering P2016
P2017: säljarregistrering P2017
F2014/2015: säljarregistrering F2014/2015
När det gäller lagen P2018/2019 samt F2018/2019 så återkommer vi med länkar i samband med att lagen drar igång säsongen.
Ni som har syskon som säljer behöver inte dela upp försäljningen utan vi tror att vi har ganska bra koll och kan fördela det ändå mellan syskonens olika lagkassor.
Tack på förhand för er insats!
| P2017 Poolspel | 9 maj, 09:10 |
| P2018/2019 Träning | 9 maj, 10:00 |
| HOIF/SMÅ IF P2016 Örebro Syrianska IF Ungdom Svart (hemma) | 9 maj, 11:00 |
| Seniorlag Herrar Vretstorps IF (hemma) | 9 maj, 13:00 |
| F2018/2019 Träning | 10 maj, 10:00 |
Hej Tony! Förstår jag det rätt att vi inte registrerar barnet som säljare i år? Att säljregistreringslänken i ditt inlägg är den vi delar ut? Mvh Elisabet
RapporteraRapportera
Hej Elisabet! Jo, tanken är att ni registrerar er som vanligt. Det var jag som lagt in fel länk. Nu är länken justerad så att ni kommer till registreringssidan istället. Tack för att du var snabb att notera och påpeka
RapporteraRapportera
Man kommer fel när man trycker på P2012-2015: säljarregistrering P2012-2015
RapporteraMan hamnar på F2013-2015.
Rapportera
Nu är det justerat med rätt länk Åsa!
RapporteraRapportera