Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Hovslätts IK P-13 Fotboll
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Hovslätts IK P-13 Fotboll.
P-13 Fotboll
Följ oss för uppdateringar
Hej!
Här kommer schemat för säsongens kioskansvar på hemmamatcherna. Ni är där på den match ni ansvarar för, oavsett om ert barn spelar eller inte. Om ni har förhinder ansvarar ni själva för att byta med någon. Det ni gör är att brygga kaffe i klubbhuset (kaffe finns), ta med hembakat/köpt fika och ett paket mjölk till kaffet. Ni bär ut ett bord från klubbstugan och placerar nära planen. Dricka och godis finns i en låda i P13:s bollförråd, den tar ni också fram. Ni är där 30 min före matchstart och ansvarar för försäljningen under hela matchen.
Ni är två och två, den ena föräldern har erfarenhet från föregående år, den andra är ny. Vi hjälps åt! Fråga ledarna som är på plats om ni undrar något. Koden till nyckeln till kaffeskåpet får inte skrivas ut här, fråga ledarna om den.
Vid frågor, hör av er till mig (Oskars mamma) 0735-742486.
26/4 Oskar och Marcus
9/5 Malte och Elias F
17/5 Gunnar och Astor
24/5 Abdulla och Arvid
31/5 Alvin och Wilhelm
6/6 Valter och Henry
14/6 Vidar H och Love M
21/6 Oliwer och Viggo
16/8 Elliot och Nore
22/8 Love S och Hugo
30/8 Elias T och Elias S
5/9 Uno och Jonathan
12/9 Liam och Benjamin
20/9 Vidar B och Malte
27/9 Gustav och Gunnar
4/10 Anton och Abdulla
Pengarna går via Swish till lagkontot och kommer att användas till cupavgifter, avslutningar mm. Notera att qr-koden på tavlan med priser läses av med mobilens kamera, inte i Swish-appen.
Vi ses vid planen!
/Maria
| Träning | 12 maj, 17:30 |
| Träning | 13 maj, 18:30 |
| Månsarps IF (borta) | 16 maj, 12:00 |
| Assyriska IK 1 (hemma) | 17 maj, 15:00 |
| Träning | 19 maj, 17:30 |
Vi (Unos päron) vet redan nu att vi inte kan den 20/9. Någon som kan tänka sig att byta med oss? Gärna nån gång innan sommaren. / Anders
RapporteraRapportera
Det ser ut som att min kommentar från förra året ligger kvar och det passar ju bra eftersom jag har samma fråga i år. Den 5 sept passar dåligt för oss. Någon med en "vårtid" som kan tänka sig att byta?/ Anders Hildingsson (Unos pappa)
RapporteraRapportera
Ni får gärna byta med Astor den 17/5. Mvh
RapporteraMaria
Rapportera
Hej! Vi är i spanien 21/6 så Oliwer behöver också byta med någon. Så vi kan byta med er Anders
RapporteraRapportera
Den 21/6 funkar inte för oss heller men den 17/5 tar vi gärna. Tack Maria, då får ni den 5/9 i stället.
RapporteraRapportera
Vad bra! Då tar vi 5/9 /Maria
RapporteraRapportera