Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Hofterup IBF
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Hofterup IBF.
Hofterup IBF
Följ oss för uppdateringar
Hej allihop
Många har redan jullov och snart infinner sig förhoppningsvis julefriden hos alla medlemmar i Hofterups Innbandyförening!
Åtminstone två av våra lag kommer att fortsätta att träna under jullovet då de åker på Gothia Cup i Göteborg över trettonhelgen. Kämpa väl och lycka till allihop!
Jag ser med spänning fram emot roliga och intensiva dagar tillsammans med F0102 och F0305 i Göteborg! Alla ni som inte kommer att följa våra duktiga tjejlag på plats i Göteborg kan göra det via Gothia Cups app som finns att ladda ner via App Store.
Årsskifte närmar sig och jag vill påminna våra ledare att i vanlig ordning skicka närvaroredovisning för höstens träningar snarast möjligt.
Vidare fortsätter arbetet med vår nya hall tillsammans med Lödde Vikings. Fokus just nu är på funktioner i hallen vad gäller linjer mm samt sponsorfrågor av olika karaktär. I det fall intresse finns för att synas/vara representerade som sponsor i vår nya hall i Löddeköpinge rekommenderar jag att kontakt tas med Torbjörn Friede så snart som möjligt.
Med detta vill jag önska alla en riktigt God Jul & ett Gott Nytt År!
Tack för i år – jag ser fram emot ett nytt spännande år tillsammans!
/Gisela Sjödahl (ordf)
| P09 Träningsmatch mot Pixbo | 2 jan, 12:00 |
| F10-11 GOTHIA | 2 jan, 15:00 |
| P09 Gothia cup | 3 jan, 08:00 |
| P10-12 Gothia Cup | 3 jan, 09:00 |
| P16 Träning | 3 jan, 09:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera