Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om HC Örnen A-lag
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från HC Örnen A-lag .
A-lag
Följ oss för uppdateringar
HC Örnen är stolta att presentera ännu en förlängning inför den kommande säsongen. Det är Jonathan Pettersson, mer känd som Tallen, som väljer att fortsätta kämpa på Trängens IP en säsong till.
Hemsidan har haft svårt att komma i kontakt med Tallen sedan nyheten offentliggjordes vilket innebär att vi tyvärr inte har någon kommentar från honom i nuläget. Tränare Emil Gunnarsson ser dock denna förlängning som väldigt positiv.
- Tallen är en spelare som alla lag vill ha. En riktigt skön lirare som bjuder på många skratt och får alla att känna sig som en i gänget. Han kan bjuda på riktiga shower på träningarna med aviga dribblingar och passningar som får en att tappa hakan. Nu hoppas vi att han får ut det på matcherna i vinter så kommer han bli en riktig publikmagnet, kommenterar Gunnarsson.
Tallen spelade i HC Örnen mellan 2008 och 2010 för att sedan göra ett uppehåll till säsongen 17/18 och kommer nu göra sin tredje raka säsongen i HC Örnens färger.
Fler smaskiga nyheter står på tur för att offentliggöras, håll till godo!
På återseende!
/ HC Örnen
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera