Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Gullringens GoIF Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Gullringens GoIF Herrar.
Herrar
Följ oss för uppdateringar
Haris Dreco är tillbaka i den gulsvarta tröjan efter att ha varit på vift i andra div 3 klubbar de senaste åren! Han kommer närmast från Hemgårdarnas BK i Linköping och vi vill passa på att tacka HBK för en bra dialog samt för en snabb och smidig övergång i samband med övergången.
Haris spelade här i början på 20-talet och gjorde 1,5 säsong.
Haris kommer bli en viktig tillgång till vårt lag då det är en spelare som vill ha mycket boll och har bra ledaregenskaper. Han har under de här åren även hunnit skaffa sig en hel del erfarenhet som är viktigt att ha i vår unga trupp.
Haris själv säger att det är otroligt roligt att vara tillbaka och att han hade några av sina roligaste säsonger när han var här sist och att många är kvar sen den tiden. Han ser även fram emot den mycket roliga serie vi hamnat i med mycket derbymatcher. Han tycker även det ska bli skönt att spela på gräs igen.
Varmt välkommen tillbaka Haris!
| Djursdala SK (9-m) (borta) | 3 maj, 17:00 |
| Träning | 4 maj, 18:00 |
| Träning | 5 maj, 18:00 |
| Träning | 7 maj, 18:00 |
| Västerviks FF (hemma) | 8 maj, 19:00 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera