Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Gullringens GoIF Herrar
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Gullringens GoIF Herrar.
Herrar
Följ oss för uppdateringar
Dagens match på Gullemon slutade med seger 3-0 mot SK Lojal. Efter en jämn inledning så tar vi över spelet mer och mer och efter 30 minuter så snor våran i vanliga fall målvakt Billy "Drogba" bollen och bredsidar säkert in bollen till 1-0.
Det står sig till paus. 2-0 gör Wiggo på ett fint inspel av Leo C. 3-0 gör inbytte Victor Okeji efter en snygg egen prestation.
Det blir också slutresultatet. En bra genomförd match av alla och extra skoj att både Danne och Olle gör sina första minuter för säsongen efter deras knäskador.
Vi startar dessutom matchen med far och son Eriksson på topp vilket var deras första match ihop på en fotbollsplan.
Kul även att våran normalt sett stabila mittback i A laget håller nollan när Billy hade problem med några fingrar och inte kunde stå.
| Aneby SK (borta) | 5 jun, 19:00 |
| Djursdala SK (9-m) (hemma) | 7 jun, 17:00 |
| Träning | 8 jun, 18:00 |
| Träning | 9 jun, 18:00 |
| Träning | 11 jun, 18:00 |
| 3 jun | Gåfotboll söndag 7 juni |
| 29 maj | Gåfotboll lördag 30/5 |
| 22 maj | Ingen Gåfotboll 23 maj |
| 21 maj | Barngympa |
| 18 maj | Gåfotboll onsdag 20 maj |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera